Body Wrapping to jeden z ciekawszych zabiegów kosmetycznych, które można wykonać również samemu w domu. Skutkuje znacznym zmniejszeniem obwodu ciała i zniwelowaniem cellulitu. A przecież o to właśnie wszystkim chodzi!

Zawijamy!

Body Wrapping, czyli dosłownie „zawijanie ciała” jest dokładnie tym, co oznacza jego nazwa. Ciało zostaje szczelnie zawinięte, zaś kremy i preparaty działają w zintensyfikowanej formie. Body Wrapping wymyślono oczywiście w Stanach Zjednoczonych, jednak zabieg okazał się tak popularny, że błyskawicznie zaczął być wykonywany na całej kuli ziemskiej.

Body Wrapping daje przeróżne efekty, w zależności od tego, jakie preparaty zastosujemy. Metoda owijania ciała specjalną folią lub bandażem ma spotęgować działanie specyfików nakładanych na ciało. Bez dostępu tlenu i możliwości oddania ciepła, organizm rozgrzewa się. Folia lub bandaż dodatkowo podgrzewają skórę. Dzięki temu składniki preparatów i kremów mają ułatwioną drogę do wnętrza organizmu i mogą działać znacznie skuteczniej, niż gdy są nakładane w zwykły sposób. Najczęściej Body Wrapping stosuje się do likwidowania cellulitu i poprawienia wyglądu skóry. Właściwie każda partia ciała może zostać nasmarowana i owinięta. Jeśli jednak zależy nam tylko na wybranych miejscach – np. na samych udach lub wyłącznie brzuchu – można owinąć tylko tę część.

Body Wrapping z powodzeniem można wykonywać również w domu. Jednak zaletą przeprowadzania tego zabiegu w gabinecie kosmetycznym jest jakość usługi i możliwość skorzystania z silniejszych preparatów, niż te oferowane w sklepach z kosmetykami i aptekach do domowego stosowania. Gabinety kosmetyczne przeprowadzają zabiegi w kontrolowanych warunkach przez doświadczone osoby.

Jak to wygląda?

Przed owinięciem ciała należy je odpowiednio przygotować. Najczęściej jest to przeprowadzenie peelingu i dopiero później zostaje nałożony odpowiedni preparat. Można wybrać preparaty zwalczające cellulit, odchudzające, odżywiające skórę, likwidujące obrzęki, odmładzające… możliwości jest bardzo dużo i ograniczają je tylko zasoby gabinetu kosmetycznego czy SPA. Po nałożeniu preparatu lub kremu ciało zostaje owinięte folią lub bandażem i jeszcze dodatkowo przykryte. Powinno pozostać w takim stanie przez 15-20 minut. Już po kilku minutach po skórze zacznie rozchodzić się ciepło, które będzie coraz silniejsze z każdą minutą. Jednak im dłużej wytrzymamy, tym lepiej. 15-20 zabieg jest optymalną długością, w tym czasie wszystkie składniki preparatów powinny już zostać wchłonięte. Resztki zostają zmyte, na ciało nakładany jest odżywczy i nawilżający balsam.

Niestety, jak w przypadku każdej takiej kuracji, bardzo ważna jest wytrwałość i systematyczność. Po jednym zabiegu upragnionych efektów na pewno nie będzie, choć stan skóry nieco się poprawi. Dopiero seria zabiegów pozwoli na utratę centymetrów czy znaczące zlikwidowanie cellulitu. Przeciwwskazaniem jest wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, delikatna, naczynkowa skóra, żylaki i choroby nerek. Warto przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem i poinformować o wszystkich chorobach przewlekłych, stosowanych lekach i przebytych zabiegach.