biżuteria nazębna

Złoto, srebro, cyrkonie – kobiety uwielbiają biżuterię. Dotychczas musiały zadowolić się naszyjnikami, kolczykami i bransoletkami. Gabinety stomatologiczne oferują biżuterię nazębną.

Trendy w modzie i wyglądzie zmieniają się bez przerwy. Moda na noszenie biżuterii jest jednak niezmienna – każdy wybiera to, co lubi i na co go stać. W sklepach jubilerskich jest ogromny wybór, zarówno tej tańszej jak i droższej biżuterii. Jedne klientki wolą srebro inne złoto lub białe złoto. Niby nic nie uległo zmianie, a jednak nie każdy wie, że biżuterię można założyć nawet na zęby.

Biżuteria na zębach?

Moda na biżuterię na zębach nie jest jeszcze tak rozpowszechniona, ale zabieg ten coraz częściej przyciąga, zwłaszcza panie, do gabinetów dentystycznych. Można wybierać wśród wielu wzorów i materiałów, a dodatkowym atutem takiej biżuterii jest to, że można ją zmieniać. Oczywiście, za każdym razem zabieg musi być przeprowadzony przez stomatologa.

Jak wygląda zabieg?

Nałożenie biżuterii na zęby nie jest niczym skomplikowanym. Lekarz nie uszkadza przy tym samego zęba, dlatego zabieg jest też bezpieczny. Zamocowanie wybranego kamienia, cyrkonii na zębach polega mniej więcej na mocowaniu stosowanym w aparacie ortodontycznym. Można powiedzieć, że biżuteria jest przyklejana. Należy pamiętać, że można to zrobić tylko i wyłącznie w gabinecie stomatologicznym przy odpowiednim sprzęcie i materiałach.

Kto może nosić biżuterię nazębną?

Biżuteria nazębna powinna być nakładana na zdrowe, swoje zęby. Nie wyglądałoby dobrze, gdyby dziurawe, nieładne zęby ozdabiać świecidełkami. Dlatego w pierwszej kolejności o zęby należy zadbać, a dopiero później myśleć o tym, jak je dodatkowo upiększać. Jest możliwość założenia biżuterii na korony czy licówki, jednak to lekarz musi o tym zadecydować. Ci, którzy boją się wizyt u stomatologa mogą odetchnąć – zabieg nie jest w ogóle bolesny i trwa 15 minut.

Jak długo utrzymują się takie ozdoby? Biżuterię można nosić nawet kilka lat. Rozmaitość wzorów i kształtów pozwala wybrać odpowiedni model do wieku i płci. Jednak zdecydowanie to panie częściej decydują się na zabieg.

Aleksandra Wiktor