Nowe wartości, inna świadomość – coraz częściej kierujemy swoje potrzeby do wewnątrz. Zmieniamy sposób życia w celu lepszego poznania samego siebie, uwolnienia się od stresu, zwolnienia tempa, zadbania o zdrowie.

Powstaje nowa świadomość konsumencka związana z grupą docelową tzw. LOHAS (Lifestyle of Health and Sustainability – zdrowie i ekorozwój jako styl życia). Są to ludzie, którzy chcą smakować życie, żyć w harmonii z naturą, a jednocześnie nie rezygnować z luksusu. Świadomość ekologiczna oraz luksus funkcjonują w tym przypadku razem, nie wykluczając się wzajemnie.

Trend ten, jak wiele innych, zrodził się w Stanach Zjednoczonych. Żyje w ten sposób wiele znakomitości, m.in. Madonna, Julia Roberts i Cameron Diaz.

Opierając się na założeniach tego nurtu w laboratoriach firmy BABOR stworzono niezwykłą linię konsekwentnie organicznych produktów spełniających wszystkie wymagania klientki preferującej zdrowy i ekologiczny styl życia. Są to kosmetyki wpisujące się w trend zwany „Green Glamour”, który propaguje dążenie do uzyskania dobrego wyglądu poprzez stosowanie kosmetyków wyprodukowanych z naturalnych składników, z wykorzystaniem darów natury w sposób świadomy, a jednocześnie spełniających wymagania jakościowe i zgodne ze zdrowym stylem życia.

Podczas gdy od tzw. kosmetyków naturalnych wymaga się, aby przede wszystkim nie zawierały szkodliwych substancji, kosmetyka organiczna idzie w swych założeniach o krok dalej: pielęgnacja organiczna jest najczystszą formą osiągniętą w ramach kosmetyki naturalnej.

Pozostaw codzienne stresy za sobą i poznaj piękno w najczystszej formie: zabieg baborganic w gabinecie kosmetycznym zaskoczy Cię wyjątkowością doznań. Poczuj dotyk delikatny niczym muśnięcie płatków śniegu i niezwykły masaż kryształem górskim. Czysta przyjemność dla zmysłów.