Dłonie są wizytówką każdego człowieka – zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Jednak z czasem dbanie o nie staje się coraz trudniejsze, aż w końcu zaczyna przynosić już tylko mizerne efekty. Taką sytuację można jednak bardzo szybko zmienić. Jak? Wszystko za sprawą mezoterapii bezigłowej.
Czym jest mezoterapia bezigłowa?
Mezoterapia bezigłowa to nieinwazyjna i wysoce bezpieczna terapia, która ma na celu odmłodzenie skóry, redukcję cellulitu i zbędnej tkanki tłuszczowej. Cały zabieg możliwy jest dzięki zjawisku zwanemu elektroporacją. Polega ono na przesyłaniu fal elektrycznych do wnętrza komórki, dzięki czemu powstają w niej mikrokanały przez które specjalista odżywia skórę wprowadzając do niej różne substancje dobroczynne dla niej. Mezoterapia bezigłowa umożliwia pracę na różnych poziomach skóry, co pozwala na zregenerowanie i pobudzenie jej w całości, a nie tylko na powierzchni. Zabieg ten pobudza metabolizm skóry na długi czas, a co za tym idzie poprawia jej wygląd, koloryt i fakturę. Więcej na temat tej metody można przeczytać w naszym innym artykule.
Mezoterapia bezigłowa w odmładzaniu dłoni
Niestety w wyniku procesów starzenia się, prac manualnych i czynników atmosferycznych skóra na dłoniach staje się coraz bardziej zniszczona i często pęka. Przestają pomagać kremy i domowe sposoby, robi się ona cieńsza i traci swój blask. W takim momencie najlepiej udać się do specjalisty na zabieg mezoterapii bezigłowej. Większość z nich uważa, że najlepiej jest użyć do tego zabiegu kwasu hialuronowego, który nie tylko odżywi, ale i zregeneruje nasze dłonie. Dodatkowo całą mieszankę można wzbogacić o kompleks witamin i mikroelementów. Substancje te umożliwiają szybką i przede wszystkim skuteczną rewitalizację skóry. Zabieg tego rodzaju trwa około godziny. Dla uzyskania pełnego i trwałego efektu warto powtarzać go co 3 tygodnie, jednak zależy to przede wszystkim o stanu naszej skóry i podatności na terapię.
Czy istnieją przeciwwskazania dla mezoterapii biegunowej?
Do najczęstszych przeciwwskazań należą: alergia na substancje zawarte w mieszance, ciąża, dermatozy, trądzik, cukrzyca, świeża opalenizna czy też zażywanie leków przeciwzakrzepowych.