Zima stanowi doskonałą okazję do przeprowadzenia kuracji, która ma na celu rozjaśnienie przebarwień. Plamy obecne na skórze nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Na szczęście z pomocą przychodzą nam kremy depigmentacyjne.
Filorga NeoStrata żel depigmentujący stanowi alternatywę dla specyfików wybielających na bazie hydrochinonu, który wykazuje działanie toksyczne. Kosmetyk jest adresowany do osób, które borykają się z płytkimi przebarwienia. Kuracja preparatem Filorga zapewnia gładką skórę o ujednoliconym kolorycie. Z przeprowadzonych badań in vitro wynika, iż krem charakteryzuje się 72-procentową skutecznością.
Składniki aktywne zawarte w żelu depigmentacyjnym Filorga Neostrata Targeted Treatment:
-
5% kwasy alfahydroksylowe. AHA należą do eksfoliantów chemicznych, czyli substancji, które przyczyniają się do złuszczania naskórka. Pozbywając się wierzchnich warstw skóry, usuwamy przebarwienia.
-
5% glukonolakton. Ten związek jest przedstawicielem kwasów polihydroksylowych. Powstaje wskutek fermentacji ziaren kukurydzy lub utlenienia glukozy. Glukonolakton naturalnie występuje w skórze, toteż jest substancją bezpieczną i niedrażniącą. Stosowany regularnie likwiduje plamy pigmentacyjne, szorstkość skóry, rozszerzone pory i zmarszczki. Preparaty na bazie tego składnika są polecane w pielęgnacji skóry alergicznej.
-
2% kwas kojowy. Ta substancja jest inhibitorem tyrozynazy, czyli hamuje działanie enzymu, który uczestniczy w syntezie melaniny (grupa pigmentów odpowiedzialnych za kolor skóry). Podczas opalania wzrasta stężenie melaniny. Kwas kojowy produkują grzyby mikroskopowe, które należą do rodzajów Penicillium i Aspergillus. Ta substancja jest powszechnie stosowana przez Azjatki, które przykładają dużą wagę do jasnego, jednolitego odcienia skóry.
Stosowanie żelu depigmentacyjnego NeoStrata
Kosmetyk należy aplikować na oczyszczoną skórę dwa razy dziennie. Korzystając z dobrodziejstw żelu Filorga, należy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, minimum SPF 30.