Ziołowy zakątek. Kosmetyki, które zrobisz w domu

Żeby cieszyć się zdrowym ciałem, piękną cerą i promieniować wewnętrzną radością wcale nie musimy zaopatrywać się w drogie specyfiki i suplementy. Wystarczy skorzystać z dobroczynnych właściwości roślin.

Nasze babcie i prababcie posiadały ogromną wiedze zielarską, która po latach znów wraca do łask! Klaudyna Hebda w swojej książce „Ziołowy Zakątek. Kosmetyki, które zrobisz w domu” pokazuje nam jak zaoszczędzić na drogich mazidłach, wykorzystać potęgę Matki Natury i jednocześnie rewelacyjnie się bawić.

Naturalne sposoby pielęgnacji ciała

Autorka w prosty i przejrzysty sposób wyjaśnia sposoby naturalnej pielęgnacji ciała. W książce zawarto opisy i sposoby wykorzystania ziół, olejów, olejków eterycznych, miodu, sody i wielu innych produktów dostępnych „od ręki”. Publikacja jest doskonałym źródłem wiedzy o sposobach przygotowania poszczególnych kosmetyków takich jak kremy, toniki, sera, maseczki czy też balsamy do ciała. Przepiękne zdjęcia oraz opisy „krok po kroku”, pozwolą nam przygotować własnoręcznie wykonane urocze eko-mydełka, musujące babeczki do kąpieli, perfumy w kremie, czy kolorowe pomadki do ust o różnych smakach, które możemy ofiarować naszym bliskim w prezencie!

Sprawdzone receptury

Książka zawiera ogrom opracowanych i wielokrotnie wykorzystywanych przez autorkę receptur tradycyjnych oraz nowoczesnych. Klaudyna Hebda to doskonały przykład jak pasja może stać się sposobem na życie. Jej porady mogą przydać się każdemu.

Klaudyna Hebda dzieląc się swoją drogocenną wiedzą wzbogaciła książkę nawet w listy sprzedawców, u których można nabyć. Ponadto na swoim blogu ziolowyzakatek.nk.com.pl pisarka umieściła filmy instruktażowe dla opornych.

Wykorzystaj siłę Matki Natury

Książkę polecamy w szczególności miłośnikom Natury. Zawiera wiele ciekawostek oraz informacji, które naprawdę mogą Was zadziwić. Publikacja jest jednocześnie albumem, poradnikiem oraz książką z przepisami. Istne dzieło 3 w 1, z którym powinien zapoznać się każdy, kto pasjonuje się ziołolecznictwem lub tak zwyczajnie… kocha przyrodę!

Informacje nt. książki:

Tytuł: „Ziołowy Zakątek. Kosmetyki, które zrobisz w domu”

Autorzy: Klaudyna Hebda

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 320

Źródło zdjęcia: Wydawca