Działanie kwasu pirogronowego

Peeling stanowi podstawę pielęgnacji twarzy. Usuwając martwy naskórek, otwieramy drogę składnikom aktywnym, które znajdują się w kosmetykach. Czasem problemy skórne są na tyle poważne, iż wymagają interwencji specjalisty.

Trądzik, blizny i przebarwienia szpecą twarz. Osoby, które borykają się z problemami dermatologicznymi, powinny przyjrzeć się peelingom chemicznym. Tego typu zabiegi są niezwykle ryzykowne, toteż nie należy przeprowadzać ich na własną rękę.

 Kwas pirogronowy – występowanie

Dużą popularnością cieszy się peeling chemiczny na bazie kwasu pirogronowego, który występuje w naturze. Znajdziemy go w jabłkach, sfermentowanych owocach i occie. Stężenie kwasu dobiera się indywidualnie. U osób, które mają wrażliwą skórą, zbyt wysoka koncentracja może przyczynić się do powstawania poparzeń.

 Działanie peelingu

Peeling na bazie kwasu pirogronowego działa wielokierunkowo. Zabiegowi mogą poddać się osoby, które zmagają się z zaskórnikami i trądzikiem. Substancja aktywna usunie wierzchnią warstwę skóry i oczyści pory. Jednocześnie kwas pirogronowy reguluje pracę gruczołów łojowych. Nadmiar sebum stanowi pożywkę dla bakterii.

Aktywność przeciwzmarszczkowa

Osoby, które zmagają z problemami charakterystycznymi dla cery dojrzałej, powinny przyjrzeć się peelingom chemicznym. Zabieg na bazie kwasu pirogronowego pobudza syntezę kolagenu i tym samym przywraca skórze elastyczność.

Jak wygląda zabieg? Zapraszamy do zapoznania się z filmikiem.