W celach terapeutycznych i kosmetycznych wykorzystuje się coraz to nowe, bardziej egzotyczne materiały, substancje i zabiegi. Na pewno właśnie dlatego nikogo już nie zdziwią zabiegi z ziemi wulkanicznej. Warto jednak się nimi zainteresować, bo mogą naprawdę czynić cuda.

Czym jest ziemia wulkaniczna i co leczy?

Od wielu lat ziemia wulkaniczna wykorzystywana jest zarówno w celach terapeutycznych, jak i kosmetycznych. Z uwagi na swój niezwykle bogaty skład ceniona jest przez wielu specjalistów na całym świecie – zawiera ona m.in. duże ilości magnezu, cynku, srebra, minerałów nieprzezroczystych, krzemu, potasu, siarki koloidalnej i wiele, wiele więcej. Oczyszczające i uzdrawiające właściwości ziemi wulkanicznej znali już Aztekowie i Inkowie. Kobiety z tych dawnych i mądrych plemion łączyły tę właśnie ziemię z wodą termalną, a następnie nakładały przygotowaną mieszankę na swoje ciało by je upiększyć i wzmocnić. Ponadto ziemia wulkaniczna stosowana była na takie dolegliwości jak np. zapalenia, owrzodzenia czy bóle reumatyczne.

Czy zabiegi na bazie ziemi wulkanicznej są dla mnie? Co mogą mi one dać?

 

ziemia wulkaniczna w zabiegach spaZabiegi na bazie ziemi wulkanicznej wskazane są dla każdego rodzaju cery. Poczynając od wrażliwej czy nerwicowej, a na alergicznej i naczyniowej kończąc. Ziemia ta działa na wielu płaszczyznach i pozwala leczyć różne przypadłości. W przypadku cery dojrzałej wzmacnia jej jędrność i pobudza do odnowy komórkowej. Cerę zmęczoną lub po przebytej chorobie uzupełnia o wszelkie brakujące mikroelementy. Zabiegi na bazie ziemi wulkanicznej mogą okazać się niezwykle pomocne dla ludzi mających problemy z trądzikiem czy innymi zaburzeniami skóry, ponieważ reguluje ona pracę gruczołów łojowych, usuwa stany zapalne i cellulit, a także łagodzi podrażnienia. Warto wspomnieć, że ziemia wulkaniczna stymuluje wydalanie toksyn, usuwa nadmiar wody z organizmu, głęboko oczyszcza skórę i wzmacnia cebulki włosów.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem ziemi wulkanicznej?

Zabieg taki jest niezwykle relaksujący i nie wymaga od klienta praktycznie żadnego zaangażowania. Kładzie się on na wygodnym łóżku kosmetycznym, które przykryte jest specjalną folią. Nim jeszcze faktyczny zabieg się rozpocznie, ciało klienta zostaje pieczołowicie oczyszczone. Następnie w pierwszej części wykonuje się peeling ziemią wulkaniczną, który ma za zdanie oczyścić pory i pobudzić skórę. Następnie naświetla się klienta przy użyciu specjalnej lampy by już całkowicie przygotować go do nałożenia maski z ziemi wulkanicznej. Po chwili relaksu i regeneracji, cały zabieg dobiega końca, ziemia jest zmywana, a ciało klienta poddawane jest masażowi.

Czy mogę stosować ziemię wulkaniczną w domu?

Zdecydowanie tak. Ziemia wulkaniczna nie jest już tylko domeną kurortów spa i salonów piękności. Można nabyć ją w dobrych sklepach kosmetycznych. Zazwyczaj jest ona dostępna w postaci kremu, więc nakładanie jej na nasze ciało nie powinno stanowić problemu. Jednak faktem jest, że tak naprawdę nic nie zastąpi relaksu, jaki daje cały zabieg przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę.