Zabieg Cryolift opiera się na krioterapii. Czy niska temperatura rzeczywiście odmładza i ujędrnia skórę? Jakie efekty przynosi krioterapia i kiedy warto z niej skorzystać?

Krioterapię stosuje się z powodzeniem zarówno w leczeniu miejscowym, jak i ogólnym. Ta metoda wykorzystuje działanie ujemnych temperatur. Za pomocą zabiegu Cryolift można wyleczyć zmiany skórne, które pojawiły się na błonie śluzowej. Jednocześnie eliminuje obrzęki i niszczy niechciane tkanki.

Czym jest Cryolift?

Zabieg Cryolift łączy w sobie elementy krioterapii i pielęgnacji. Dostarcza skórze niezbędnych składników odżywczych. Jednocześnie wykazuje działanie nawilżające. Niska temperatura potęguje efekt. Cryolift doskonale ujędrnia skórę i poprawia jej kondycję.

Zabieg z wykorzystaniem aparatury Cryolift wykonuje się strefowo, co minimalizuje uczucie dyskomfortu. Specjalna głowica emituje niską temperaturę i tym samym oddziałuje na wybrane partie ciała. Jej niewielkie rozmiary pozwalają precyzyjnie oziębić wybrane miejsca. Jednocześnie na skórę nakłada się odpowiedni preparat, bogaty w witaminy i minerały.

Efekty

Niska temperatura przyczynia się do obkurczenia naczyń krwionośnych i tym samym poprawia mikrokrążenie. Tym samym zwiększa wchłanialność składników odżywczych, zawartych w preparacie. Chłód pobudza mikrokrążenie i tym samym dotlenia komórki skóry, co przekłada się na poprawę jej wyglądu.

Zabieg stosuje się na dolne partie skóry np. owal, szyję, ponieważ wykazuje działanie liftingujące. Jednocześnie wyżej wspomniane obszary są szczególnie narażone na starzenie wywołane grawitacją. Z zabiegu może skorzystać każdy pod warunkiem, iż nie ma problemów z naczynkami i nie walczy z opryszczką. Wśród przeciwwskazań nie wymienia się wieku i rodzaju skóry.

Aleksandra Wiktor