Od setek lat zarówno kobiety, jak i mężczyźni pragną zachować młody wygląd. Z wiekiem na twarzy pojawia się coraz więcej zmarszczek, a lico traci swój dotychczasowy wyraz.

Osobom, które chcą przywrócić swojej skórze młodzieńczy wygląd, z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Z wiekiem skóra wiotczeje, a rysy stają się mniej wyraźne. Lifting pozwala przywrócić młody wygląd, aczkolwiek nie zawsze uzyskujemy naturalny efekt. Warto pamiętać, iż procesy starzenia przyczyniają się do utraty naturalnych wypukłości. Niestety, lifting nie jest w stanie ich przywrócić. W tej roli sprawdzają się wypełniacze tkankowe.

Czym są wypełniacze tkankowe?

Mianem wypełniaczy określamy różnego rodzaju tkanki i substancje syntetyczne, którymi możemy wypełnić bruzdy i tym samym przywrócić wyraźny kontur twarzy. Stosuje się je zarówno solo, jak i w połączeniu z liftingiem. Wypełniacze wykorzystuje się w celu likwidacji zmarszczek, powiększania ust i eliminowaniu ubytków. Warto podkreślić, iż nie stworzono idealnego wypełniacza, który charakteryzowałby się długotrwałym działaniem i bezbolesną aplikacją .

Wypełniacze stałe

Obecnie stosowane wypełniacze podzielić można na dwa rodzaje. Pierwsze to te, których działanie jest stałe. Nie zanikają, co przy ciągłych zmianach zachodzących na twarzy może sprawić, że lico będzie wyglądało nienaturalnie. Wypełniacze działające permanentnie często niosą ze sobą powikłania trudne do zdiagnozowania.

Wypełniacze przemijające

Druga opcja to wypełniacze przemijające, które zawierają kolagen zwierzęcy i własną tkankę tłuszczową. W miarę upływu czasie wchłaniają się samoistnie, toteż chcąc utrzymać pożądany efekt, zabieg należy regularnie powtarzać. Wypełniacze przemijające są plastyczne i niewyczuwalne pod skórą.

Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy nie są inwazyjne, nie musimy poddawać się operacji. Warto zapoznać się z substancjami, które zapewniają nam młody wygląd. Wegetarianie z pewnością nie będą zadowoleni z wypełniaczy na bazie kolagenu świńskiego, bydlęcego czy skóry pobranej z ludzkich zwłok.

Aleksandra Wiktor