Istnienie specjalnych pompek i kremów nie jest dla nikogo żadną wielką tajemnicą, jednak używanie tychże metod nie gwarantuje żadnej pewności, że efekt będzie zadowalający, trwały i… bezpieczny dla zdrowia. Wielkość penisa można jednak bezpiecznie zmienić operacyjnie lub podczas zabiegu kosmetycznego z wykorzystaniem żelu Macrolane.

 

Dla każdego?

Zabiegi chirurgiczne, wykonywane na narządach płciowych, zalecane są przede wszystkim mężczyznom, których penis ma wielkość mniejszą, niż ogólnie przyjęta norma. Operacja jest bezpieczna a powikłania po niej występują stosunkowo rzadko – zależą przede wszystkim od umiejętności lekarza. Jednakże powinni zdecydować się na nią Panowie, dla których długość penisa jest rzeczywistym problemem fizjologicznym (np. uniemożliwia współżycie) lub którzy cierpią z tego powodu psychicznie – wielkość penisa i jego wygląd to częsta przyczyna kompleksów. Przed podjęciem decyzji o operacji warto skorzystać z innych metod – np. podczas stosunku wykorzystać inne pozycje, dzięki którym wielkość penisa nie będzie tak bardzo istotna dla partnerki. Pomóc mogą też konsultacje z psychologiem. Zabieg powinien być rozważany jako ostateczność.

 

Typowy rozmiar penisa wynosi od 11 do 18 cm. Operacja wydłużenia prącia za pomocą podcięcia więzadeł pomaga wydłużyć prącie o 2-3 cm w stanie spoczynku. Zabieg „uwalnia” część penisa ukrytą więzadłami pod kością łonową. Zabieg można również połączyć z liposukcją, dzięki czemu penis zyska również optycznie na długości dzięki zlikwidowaniu i uniesieniu fałdu tłuszczowego nad wzgórkiem łonowym. Inną metodą jest wydłużanie za pomocą zastrzyków z żelu Macrolane. Efekty zabiegu widać natychmiast, jednak nie są one trwałe – wydłużony penis w ciągu najbliższych dwóch lat straci na długości, ponieważ żel ulega metabolizmowi w organizmie.

 

Operacyjne podcięcie więzadeł

Operacja trwa do 2 godzin i wykonywana jest w lekkiej narkozie. Trzeba pamiętać o wyborze wykwalifikowanego lekarza, ponieważ błędy podczas zabiegu na tak delikatnej części ciała mogą być bardzo nieprzyjemne. Niemniej jednak jest to zabieg prosty – chirurg poluzowuje więzadło prosowate i więzadło wieszadłowe. Dzięki temu prącie wysuwa się nieco do przodu, uwalniając swoją część ukrytą dotychczas i podtrzymywaną więzadłami. Po zabiegu nie pozostają blizny, nie ma również problemów z czynnościami fizjologicznymi i seksualnymi. Efekt najlepiej widoczny jest w stanie spoczynku – wzwód nie powoduje aż tak wielkiej zmiany – penis w stanie wzwodu będzie miał do 1cm długości więcej niż przed zabiegiem. Przeciwwskazaniami do zabiegu są ogólne wady w ukształtowaniu prącia, jednakże ostateczna decyzja zależy od specjalisty. W celu utrwalenia efektów operacji zaleca się wykorzystanie systemu obciążników, dzięki którym penis będzie dłuższy również w stanie wzwodu. Powrót do pełnej sprawności trwa około miesiąca.

 

Wykorzystanie żelu

Żel Macrolane jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i nie powoduje reakcji uczuleniowych. Jego wstrzykiwanie odbywa się podczas jednego, krótkiego zabiegu w znieczuleniu miejscowym. Możliwe jest osiągnięcie nawet do 5cm większej długości penisa, jednakże jest to efekt nietrwały. Żel ulegnie wchłonięciu maksymalnie po 2 latach, co oznacza, że zabieg należałoby powtórzyć. Niekwestionowaną zaletą jest jednak brak konieczności wykonywania operacji i możliwość niemalże pełnej kontroli nad ilością wstrzykiwanego preparatu, dzięki czemu pacjent wspólnie z lekarzem decydują, jaka długość penisa będzie odpowiednia. Pomimo wchłaniania się żelu następny zabieg będzie wymagał o wiele mniejszej jego ilości, ponieważ Macrolane stymuluje produkcję własnego kolagenu w komórkach prącia – penis nawet po pierwszym zabiegu nie wróci już do dawnej wielkości.