Zdrowie

Wybór lekarza do prowadzenia w ciąży — na co należy zwrócić uwagę?

Wybór lekarza do prowadzenia w ciąży

Ciąża to czas zmian, tak w życiu jak i w organizmie. Z pewnością wszyscy dookoła będą mieli dla przyszłej mamy pakiet dobrych rad, z których należy jednak korzystać ostrożnie.  Aby zapewnić sobie właściwą opiekę, spokój i rozwiewanie ewentualnych wątpliwości należy wybrać odpowiedniego ginekologa. Na co zwrócić uwagę wybierając lekarza do prowadzenia ciąży?

Dobry ginekolog położnik – czyli jaki?

Być może poszukując odpowiedniego lekarza i przeczesując wyszukiwarkę pod kątem hasła „prowadzenie ciąży Kraków” niejedna osoba zastanawia się, po czym rozpoznać, że dany specjalista jest godny zaufania? Przede wszystkim jego obowiązkiem będzie regularne badanie pacjentki oraz jej obserwacja. Przyda się więc dociekliwość, umiejętność słuchania,  szerszego spojrzenia jak i łączenia faktów.

Dobry ginekolog położnik

Warto wziąć pod uwagę następujące aspekty:

  • Opinie – według wielu mam nie ma nic lepszego niż pozytywne opinie od zadowolonych z prowadzenia ciąży pacjentek. Warto przejrzeć opinie w Internecie, jak i rozeznać się bardziej lokalnie: wśród znajomych, krewnych, a nawet na lokalnej grupie na Facebooku.
  • Szczegółowość wywiadu – gdy zdecydujesz się na pierwszą wizytę zwróć uwagę na to co zawiera się w wywiadzie prowadzonym przez lekarza. Tylko to, co konieczne, czy może pogłębia on wywiad? Dociekliwość lekarza jest jak najbardziej wskazana.
  • Zlecanie dodatkowych badań – badanie USG oraz badanie ginekologiczne, oraz pakiet badań laboratoryjnych to standard, jednak dobry specjalista nie powinien się ograniczać tylko do tego. Ciąża to sprawa niezwykle ważna, dlatego na podstawie obserwacji swojej pacjentki, lekarz powinien kierować ją na dodatkowe badania diagnostyczne.
  • Wykazuje się cierpliwością i nie lekceważy obaw – wśród negatywnych opinii na temat niektórych lekarzy, można wyłuskać zarzut o bagatelizowanie wątpliwości. Dla przyszłej mamy ciąża to sprawa priorytetowa, to naturalne, że może być pełna niepewności (szczególnie jeżeli to jej pierwsza ciąża). Dobry specjalista powinien wykazać się dużą dozą wyrozumiałości dla pacjentki, dokładnie jej wysłuchać i odpowiedzieć na wszelkie nurtujące ją pytania.
  • Elastyczny dla pacjentki – terminy, terminami jednak ciąża rządzi się własnymi prawami, toteż nie zawsze jest możliwe zastosowanie się do wcześniej wyznaczonego kalendarza wizyt. Bywa, że przyszła mama gorzej się poczuje i potrzebuje szybkiej konsultacji. Innym razem będzie potrzebować, przesunąć termin wizyty i uzgodnić nowy.

Coraz więcej lekarzy wychodzi naprzeciw potrzebom swoich pacjentek, oferując nawet możliwość konsultacji online. Aby się przekonać, wystarczy wpisać hasło prowadzenie ciąży Kraków i samemu sprawdzić, jak wielu lekarzy wdrożyło już tę usługę.

Wybór lekarza do prowadzenia ciąży

Jeżeli po wielu gonitwach myśli i godzinach poświęconych na rozważanie okaże się, że Twój ginekolog spełnia powyższe kryteria to z dużą dozą prawdopodobieństwa, znalazłaś właśnie tego lekarza, który otoczy Cię opieką i troską. Jeżeli szukasz specjalisty do prowadzenia ciąży w Krakowie warto sprawdzić fachowców z kliniki Medistica.

Dodaj komentarz