Moda

Wady ubrań, które nie muszą ich dyskwalifikować

Wady ubrań, które nie muszą ich dyskwalifikować

Bardzo często wyrzucamy dobre ubrania, które można by w pełni wyeksploatować tylko dlatego, że mają drobną wadę. Oczywiście, nie namawiamy cię do trzymania w szafie ubrania, w których zepsuł się zamek lub takich, które pękły ci na pupie. Przedstawiamy jednak wady ubrań, które nie muszą ich dyskwalifikować.

Zbyt głęboki kopertowy dekolt

Do niedawna sieciówki przesadzały ze stójkami oraz golfami, trudno było znaleźć bluzkę czy sukienkę z normalnym dekoltem. Teraz pojawił się problem w drugą stronę. W sieciówkach dekolty są tak głębokie, iż praktycznie sięgają pępka. Są tak niepraktyczne, że nie sprawdzą się nawet u osób z bardzo dużym biustem. Na szczęście takich ubrań nie trzeba od razu przekreślać. Wystarczy ten dekolt nieco zaszyć lub wszyć do niego zatrzask, który bez problemu kupimy w każdej pasmanterii.

Zbyt długie nogawki spodni

Spodnie większość sklepów szyje na  uśredniony wzrost kobiet. Niestety, wiele kobiet jest niższych lub wyższych i ma problem z tego typu jeansami. Jeśli spodnie są za długie, można je skrócić. Obciąć możesz je samodzielnie lub zwrócić się z prośbą o pomoc do krawcowej. Ta druga ładnie podwinie i zaszyje ci końcówkę nogawki. Możesz też pozostawić ją w stanie surowym, teraz jest to modne wykończenie.

Zbyt długa sukienka

Producenci ubrań przesadzają też z długością sukienek. Często te w wersji mini sięgają za kolano, bo przeciętna kobieta jest niższa od modelki prezentującej daną kolekcję.  Na szczęście sukienkę zawsze można skrócić u krawcowej.

Jeansy z dziurą na kolanie

Kiedyś wyrzuciłoby się je bez wahania do śmietnika lub coś naszyło na dziurę. Obecnie takie dziury na kolanach są modne i nie trzeba rozstawać się ze spodniami, gdy te uległy przetarciu. Zawsze można je też przerobić na szorty.

Brak guzika

Jeśli odpadnie ci guzik od koszuli czy swetra, zawsze możesz sprawdzić, czy z boku ubrania nie wisi zapasowy. Wówczas wystarczy go ręcznie przyszyć i ubranie można nadal nosić. Jeśli nie posiadasz zapasowego guzika, poszukaj podobnego w pasmanterii lub wymień wszystkie guziki z danej rzeczy.

Drobna dziurka

Jeśli na T-shircie pojawiła się drobna dziurka i występuje ona na plecach, a ty masz długie włosy, możesz ją zaszyć od środka. Nikt tego nie będzie widział, bo twoje włosy skutecznie przykryją miejsce, gdzie ubranie było zszywane.

Dodaj komentarz