Moda

Niewygodne buty – jak je rozpoznać przed zakupem?

Niewygodne buty

W sklepach obuwniczych mamy teraz atrakcyjne promocje. Buty można kupić taniej nawet o  70%. To zachęca do nabywania nowych szpilek czy sandałów. Niestety, często trafiamy na niewygodne buty. Jak je rozpoznać przed zakupem?

Mają twardy zapiętek i paseczki z przodu

Jeśli ubierasz buty i czujesz, że tylna część buta, która przylega do pięty lub paseczki z przodu, które zapobiegają wypadaniu palców, są po prostu za twarde, odpuść sobie zakup. Twarda ekoskóra prędzej czy później zacznie obcierać twoją stopę. Na początku pojawią się pęcherze, potem rany, które trudno się goją. W rezultacie takich butów nie będziesz zbyt często nosić, gdyż okażą się niewygodne.

Szpilki z plastikowymi wstawkami

Ostatnio bardzo modne stały się klasyczne szpilki z plastikowymi wstawkami z boku. Wyglądają one bardzo efektownie, ale obcierają stopę i ją odparzają. Dlatego gdy widzisz tego typu elementy, od razu zrezygnuj z zakupu. Takie szpilki są szalenie niewygodne.

Palce wypadają z buta

Jeśli palce wypadają ci przodem z buta, to będziesz chodziła w takich butach z zaciśniętymi palcami. Nie jest to zdrowe ani komfortowe, więc lepiej zainwestować w obuwie, które skutecznie powstrzymuje wypadanie palców.

Plastikowa wstawka w japonkach

Jeśli wstawka w japonkach, która oddziela od siebie dwa palce, jest plastikowa, to będzie obcierać przestrzeń między palcami i prowadzić do jej odparzenia. Lepiej postaw na japonki ze skórzanym separatorem. Będzie się je nosić dużo bardziej komfortowo.

Zbyt cienkie paski w butach

To kolejny problem, ponieważ w tym sezonie szalenie modne są cieniutkie paseczki przy sandałach. Niestety, te słabo podtrzymują stopę i mogą prowadzić do wielu groźnych kontuzji. W takich butach trzeba uważać na to, jak stawiamy każdy krok. Trzeba poruszać się powoli, a przecież podczas spaceru nie chcemy zastanawiać się nad tym, jak układać stopę.

Wysokie, cienkie szpilki

Bardzo wysokie szpilki, które mają cieniutki obcas są mało wygodne w codziennym życiu. Można w nich pozować do zdjęć, ale już pójście w nich do pracy czy na wesele mija się z celem. Twoje stopy zaczną cierpieć już po kwadransie, a ty zamiast się dobrze bawić, będziesz przeklinała ich producenta.

Buty są na styk

Nie kupuj butów, które są na styk. Z pewnością będą obcierały stopę. Poza tym pamiętajmy, że przed okresem często puchniemy w wyniku zatrzymywania wody w organizmie. Wówczas noszenie butów na styk może wręcz okazać się niemożliwe.

Dodaj komentarz