Moda

Komu będą pasować sukienki bandażowe?

Zdjęcie autorstwa Samad Ismayilov z Pexels

Sukienki to stroje tak różne, że nie sposób wymienić wszystkich ich modeli. Bardzo ciekawą opcją są sukienki bandażowe, które wyglądają atrakcyjnie i są świetnym rozwiązaniem zarówno na co dzień, jak i na prywatkę.

Czym są sukienki bandażowe?

Spośród wielu rodzajów strojów, sukienki bandażowe wyróżniają się oryginalnym krojem i ciekawą strukturą. A czym dokładni się charakteryzują? Dużo mówi o nich już sama nazwa – są to bowiem warstwowe modele, które wyglądają trochę tak, jak owinięty wokół ciała bandaż. Oczywiście rozróżniamy wiele różnych wariantów tego typu sukienek. Niektóre posiadają bardzo widoczne warstwy, inne niemal wcale, a do bandażu upodabnia je obcisły, dopasowany krój. Sukienki te świetnie sprawdzają się na wiosnę i lato, kiedy chcemy pochwalić się swoją figurą, a więcej odsłoniętego ciała szokuje nieco mniej. Eleganckie i te nieco bardziej fantazyjne sukienki bandażowe podejrzysz na https://molerin.pl/sukienki/sukienki-bandazowe. Sklep ma ich naprawdę duży wybór, warto przejrzeć wszystkie modele i wybrać coś dla siebie. Znajdują się tutaj sukienki w różnych kolorach i wzorach.

Do jakiej figury pasują sukienki bandażowe?

Choć sukienki bandażowe to strój dość uniwersalny, nie nadadzą się do każdego typu figury. Obcisłe stroje mogą podkreślić zalety, ale równie dobrze uwypuklić wady sylwetki. Dlatego też kobiety o bardziej obfitych kształtach, czy też wystającym brzuchu powinny takich sukienek unikać. Wyjątkiem są kroje, które mają marszczenia lub fałdy materiałów w talii.

Generalnie, sukienki bandażowe są dobre dla zgrabnych i szczupłych kobiet. Jeśli natomiast masz nieco bardziej obfite kształty, ale wyciętą talię, warto wybrać taki krój sukienki bandażowej, który podkreśli atuty figury. Sukienki tego rodzaju są raczej krótkie, dlatego będą idealne, jeśli chcesz podkreślić nogi – doskonale będą wyglądały do szpilek albo butów na koturnach.

Jakie kolory sukienek bandażowych są najmodniejsze?

Sukienki bandażowe mogą występować dosłownie we wszystkich kolorach tęczy. To Ty wybierasz, jaka barwa będzie dla Ciebie najlepsza, dlatego warto nieco poeksperymentować. Dobrze jest jednak dobrać kolor sukienki do typu urody. Zasadniczo, jasne blondynki pięknie będą wyglądać w kolorach zieleni, zwłaszcza butelkowej, i błękitach. Dla brunetek natomiast świetnym wyborem będą czerwienie, szczególnie kolor bordo, a także brązy, i oczywiście biel. Warto także poeksperymentować z kolorami, modne są ostatnio stroje w barwach ombre.

W kwestii doboru kolorów ważna jest także sezonowość, jesienią warto postawić na kolory ziemi, takie jak zielenie, brązy czy bordo, wiosną natomiast na lekkie i radosne pastele. Sukienki bandażowe dobrze jest także łączyć z różnego rodzaju dodatkami – jeśli stawiamy na kontrasty, ciekawa będzie biżuteria w stylu boho, pozostając natomiast przy klasyce, możemy sukienkę uzupełnić o drobną biżuterię wykonaną ze srebra albo złota.

Dodaj komentarz