aparat samoligaturujący

Coraz więcej kobiet na całym świecie odwiedza gabinety stomatologiczne w celu przeprowadzenia zabiegu przedłużania zębów. Dzięki niemu uzyskamy efekt hollywoodzkiego uśmiechu.

Statystyki pokazują, że na ten moment co szósty zabieg przeprowadzony w gabinecie zajmującym się stomatologią estetycznym polega na powiększeniu zębów. Do zabiegu wykorzystywane są cienkie licóweki, przypominające niekórym specjalistom sztuczne paznokcie.

Zabieg ten jest popularny w szczególności wśród osób, które zdecydowały się na powiększenie ust, spowodowane jest to tym, że pełniejsze usta lepiej wyglądają przy większych zębach. Powiększenie górnej lub dolnej wargi może spowodować, że podczas uśmiechania się zęby przestają być widoczne.

Zabieg wykonuje się przy pomocy licówek o grubości zaledwie 0,2 mm, nakleja się je na powierzchnie zębów, dzięki temu zabiegowi zęby mogą zyskać nawet 0,5 mm długości. Dodatkowe efekty, jakie można uzyskać to nowy kolor i kształt zębów, przykrycie spękań, wyrównanie całej linii uśmiechu.  Stomatolodzy twierdzą, że zabieg przypomina przyklejanie sztucznego paznokcia. Licówka wykonana jest z porcelany, przypomina naturalną strukturę zęba, jej kształt i kolor dobierany jest indywidualnie.

Specjaliści twierdzą, że efekt utrzymuje się bardzo długo, ponieważ licówki wykonane są z materiału odpornego na kruszenie i pękanie. Pacjent po zabiegu bez konsekwencji może spożywać twarde produkty, takie jak orzechy, surowe owoce i warzywa. Zabieg ten jest niestety kosztowny, za przedłużenie jednego zęba należy zapłacić ok. 2 tys. zł.