Na czym polega zabieg Regeneris?

Czasami BOTOX to za mało – jego użycie nie daje oczekiwanych efektów lub są one zbyt krótkotrwałe. W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę Azzalure. Jak działa ten preparat?

Efekt na dłużej

Azzalure i BOTOX wykorzystywane są przede wszystkim do wygładzania zmarszczek. Jednak w niektórych przypadkach zastosowanie BOTOXu może nie dać oczekiwanego efektu. Dotyczy to zwłaszcza osób, których zmarszczki są bardzo głębokie, związane z mocnymi mięśniami marszczącymi brwi. W takiej sytuacji BOTOX nie będzie miał wystarczającej siły, żeby wygładzić zmarszczki. Azzalure stosowane jest również do oddziaływania na duże obszary. Ze względu na inną masę cząsteczkową, niż BOTOX, bardziej „rozlewa” się i blokuje większy obszar mięśni. Nie jest zatem wskazany w przypadku, gdy chodzi o punktowe wygładzenie zmarszczek – do drobnych poprawek powinien zostać wykorzystany BOTOX (np. do korekty okolicy ust czy powieki dolnej).

Azzalure wykorzystuje się również z powodzeniem w przypadku blokowania nadpotliwości. Preparat nie wyleczy tej przypadłości, ale spowoduje czasowe ograniczenie pocenia się nawet do 90%. Azzalure blokuje działanie nerwów, które odpowiedzialne są za zaopatrywanie gruczołów potowych.

Opis zabiegu

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, niezależnie od jej rodzaju, wyglądają analogicznie w przypadku wygładzania zmarszczek. Zanim jednak podejmie się decyzję o zabiegu, warto znaleźć klinikę, która będzie miała duże doświadczenie w ich przeprowadzaniu. Zagwarantuje to świeżość wykorzystanego preparatu, odpowiednie umiejętności lekarza i w efekcie o wiele lepsze wygładzenie i dłuższe działanie produktu.

Zabieg jest krótki – zajmuje najczęściej około 15 minut. Nie wymaga znieczulenia, ponieważ ból, odczuwany podczas wkłucia igły, jest minimalny – pacjenci porównują go do ukłucia komara lub ugryzienia mrówki. Jednakże jeśli próg odczuwania bólu u pacjenta jest niższy, można zastosować specjalny żel znieczulający przed zabiegiem. Zastrzyki wykonywane są bardzo cienką igłą, zaś pod skórę wprowadzana jest bardzo niewielka ilość preparatu.

Efekty bardzo zależą od tego, ile zabiegów było wcześniej wykonanych. Jeśli było to pierwsze wykorzystanie toksyny, wtedy zmarszczki znacząco się wygładzą. Nawet w momencie ustępowania działania Azzalure efekt będzie osłabiał się bardzo powoli. Jest to spowodowane kilkumiesięcznym odpoczynkiem skóry od ruchów mimicznych, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Powtarzanie zabiegów co kilka miesięcy utrwala efekt – kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz większych odstępach czasowych. Żeby jednak efekt był odpowiedni, należy przestrzegać ściśle zaleceń lekarza od razu po zabiegu

Zabiegi z toksyną botulinową (BOTOXem i Azzalure) nie mogą być wykonywane u osób z nadwrażliwością na składniki preparatów (albuminy ludzkie). Wykluczająca jest również ciąża i okres laktacji oraz miejscowe infekcje skóry. Osoby cierpiące na zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego również nie będą mogły skorzystać z tego rodzaju zabiegów.

Magdalena Walma