Powiększanie ust
Grafika dostarczona przez partnera, freepik.com - ldutko

Usługi w zakresie medycyny estetycznej cieszą się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Do najbardziej popularnych zabiegów należy z pewnością powiększanie ust kwasem hialuronowym. Kiedy i dlaczego warto się na nie zdecydować?

 

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

 

Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego polega na wstrzyknięciu tej substancji w wargi – górną, dolną lub obie jednocześnie. Aby zniwelować ewentualny ból wywołany wkłuwaniem igły, stosuje się odpowiednie środki znieczulające, np. w postaci specjalnej maści lub kremu. W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta, specjalista indywidualnie dobiera właściwą ilość kwasu hialuronowego. Dzięki temu efektem zabiegu są powiększone usta, które mimo ingerencji i modyfikacji wielkości czy kształtu wciąż prezentują się bardzo naturalnie i estetycznie.

Zaletą powiększania ust kwasem hialuronowym jest także to, że na efekty pacjent nie musi czekać zbyt długo – pierwsze zmiany widoczne są natychmiast po zakończeniu zabiegu. Warto jednak pamiętać, że ostateczne rezultaty pojawią się dopiero po kilku dobach. Początkowo zwykle utrzymuje się jeszcze opuchlizna będąca skutkiem nakłuć i działania kwasu. Po paru dniach wszelkie ewentualne ślady w postaci małych obrzęków czy krwiaków całkowicie znikają. Usta są już w pełni zagojone i można cieszyć się pozytywnymi efektami zabiegu.    

Powiększanie ust nie trwa długo – całość zajmuje zwykle kilkadziesiąt minut, a efekty są długotrwałe. Działanie kwasu hialuronowego utrzymuje się przez wiele kolejnych miesięcy, a czasem nawet ponad rok. Po upływie tego czasu powiększanie ust można oczywiście powtórzyć (więcej informacji znajdziesz tutaj pokojska.com/powiekszanie-ust).

 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – kiedy warto?

 

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego ma na celu przede wszystkim zmianę objętości ust. Do gabinetów kosmetycznych, najczęściej zgłaszają się więc pacjenci, którzy nie są zadowoleni z wielkości swoich warg. Dzięki temu zabiegowi wąskie usta można w szybki i prosty sposób wypełnić, zmieniając tym samym ich rozmiar, co bez wątpienia wpływa na urodę całej twarzy, a przy okazji na lepsze samopoczucie.

Pamiętajmy jednak, że z usługi warto skorzystać również w innych wypadkach. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego to doskonała metoda nie tylko na powiększanie ust, ale też na wzmocnienie ich konturu i modyfikowanie kształtu. Wiele osób odczuwa duży dyskomfort z powodu np. asymetrii warg i tego typu zabieg to w takiej sytuacji idealne rozwiązanie.

Na powiększanie ust kwasem hialuronowym warto zdecydować się także wówczas, gdy usta straciły swą jędrność, miękkość i elastyczność oraz gdy pojawiły się na nich zmarszczki. Skorzystanie z zabiegu sprawi, że po kilku minutach wargi staną się bardziej sprężyste, nawilżone i gładkie. Dodatkowo poprawie ulec może również koloryt ust.

Kwas hialuronowy świetnie sprawdzi się również wtedy, gdy pacjent marzy o podniesieniu opadających kącików ust. Zastosowanie takiej metody doskonale poprawi wygląd, odmłodzi, doda świeżości. Pozytywnie wpłynie również na mimikę i zmianę wyrazu twarzy, która stanie się wyraźnie łagodniejsza i spokojniejsza.

Specjaliści medycyny estetycznej z firmy Pokojska PMU Designer gotowi są do wyjaśnienia osobom zainteresowanym ewentualnych kwestii budzących pytania czy wątpliwości. Zabiegi w tym gabinecie kosmetycznym są zawsze przeprowadzane w miłej atmosferze oraz – co najważniejsze – z dbałością o komfort pacjentów.