Stworzona w labarotorim Thalion, eksperta w dziedzinie morskiej kosmetyki, nowa oryginalna i innowacyjna ceremonia wellness POLYNESIA WELLNESS THERAPY. Fenomen morskich produktów połączono z naturalnymi składnikami ziół, owoców i kwiatów charakterystycznych dla określonego zakątka ziemi.

Sekret pierwszy – atmosfera

Polinezja przywodzi na myśl spokój i bezkres błękitnego morza, słodko pachnące kwiaty Tiare, uwodzicielski aromat olejku Monoi … i ciało pieszczone delikatnie przez promienie letniego słońca. To podróż do krainy rajskiej szczęśliwości z soczystą zielenią kokosowych palm, kołysanych tropikalnym wiatrem. Atmosfera tych rajskich wysp jest pokusą przeznaczenia czasu dla siebie, prowadzącą do relaksu i doświadczenia rytuału ukojenia.

Sekret drugi – rytuał zabiegowy

To perfekcyjnie ułożona Ceremonia zabierająca w dwugodzinną podróż, z czego aż połowę czasu zajmuje unikalny masaż, gdzie każdy gest został starannie dopracowany, by wiernie oddać zmysłowy charakter miejsc.

Ceremonię rozpoczyna zaczerpnięty z wielowiekowej tradycji rytuał oczyszczenia stóp. W dawnych czasach gość miał szczególny status. Obowiązkiem gospodarza było przywitanie swojego gościa i zaproponowanie mu obmycia stóp. Gospodarz zajmował się obmywaniem stóp przybysza, gdy chciał swojemu gościowi okazać najwyższy szacunek i oddanie. Podczas Ceremonii POLYNESIA, odbywa się on poprzez delikatny masaż stóp ciepłymi i wilgotnymi oshibori. Kolejnym krokiem pogłębiającym polinezyjską relaksację jest powitalny masaż głowy, po którym płynnie przechodzimy do masażu peelingującego – Kryształowa Pokusa – Tentation Cristalline. Ten wyborny piling przygotowany z kokosowej kopry i alg prześlizguje się po ciele, przywracając jej blask i odżywienie a ciało zostaje doskonale przygotowane do kolejnych kroków wyprawy. Woskowy kokon uzyskany z połączenia oleju kokosowego i algi Spirulina, nałożony po pilingu, otuli całe ciało by pozostawić je odżywionym i zregenerowanym. Skóra delektuje się woskowym kokonem Ukryta Wyspa – Transparence d’Atoll, a następnie łączy się z delikatnym żelem Magiczna Laguna – Feerie du Lagon. Dają one początek rajskiej magii polinezyjskiego masażu ciała. Relaksacyjny masaż ciała, czerpiący inspirację z tradycyjnego hawajskiego masażu Lomi – Lomi, przeniesie w stan głębokiego relaksu. Szczegółowo opracowane przejścia, obejmujące ciało tak jak matka dziecko, działają uspokajająco i wyciszająco. To czas w którym doświadczysz spokoju wsłuchując się w polinezyjskie nuty dyskretnie płynącej muzyki. Końcowy rytuał, stosowany przez kobiety na Tahiti to aplikacja opalizującego złotem kremu Perłowy Kwiat Tiare – Perle de Tiare, który wtapiając się w skórę zapewnia jej gładkość i opalizujący kolor. Skóra pokryta jest subtelną, złotą poświatą, w powietrzu unosi się słodkawa woń kokosu, a umysł odczuwa błogą szczęśliwość.

Sekret trzeci – Relaksacja

Dopełnienie naszej podróży do Polinezji stanowi rytuał herbaciany. Relaksacyjna herbatka stanowi połączenie alg dostarczających protein, witamin z grupy B i magnezu, by mobilizować organizm w sytuacjach stresowych, a wyciągi kwiatowo-owocowe z Lipy, rumianku i liści pomarańczy działają odprężająco. Delikatny owocowy smak mango-ananas przynosi rozluźnienie w każdym momencie stresującego dnia.

Sekret czwarty – Składniki aktywne

Olejek i miąższ kokosowy – naturalne najbogatsze źródło średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCFAs)lub MCT. Aż 44 % tłuszczu, jaki zawarty jest w oleju kokosowym jest rzadko występującym w przyrodzie kwasem laurynowym. Zawiera witaminy B1, B2, B3, B6, C, E, kwas foliowy, a także potas, wapń, magnez, żelazo, fosfor i cynk. Nawilża skórę i włosy, pozostawiając skórę gładką i odpowiednio naprężoną, a suchym i łamliwym włosom daje zdrowy wygląd.

Ekstrakt ze Spiruliny – o działaniu antyoksydacyjnym, zwalcza wolne rodniki oraz działa: przeciwzapalnie, łagodząco i antyalergicznie. Spirulina jest algą o niespotykanie wysokiej zawartości kwasu gamma-linolenowego, który jest prekursorem prostaglandyny, bardzo cennej substancji odgrywającej rolę regulatora wielu ważnych procesów fizjologicznych, odpowiadającej za prawidłowy stan skóry.

Ekstrakt z owoców Noni –  jest bogatym źródłem atyoksydantów i komponentów pielęgnujących, przywracających skórze młodzieńczy wygląd, jednocześnie zwalczając objawy przedwczesnego starzenia, wygładzając zmarszczki i zapobiegając ich pogłębianiu. Ekstrakt jest bogatym źródłem magnezu, wapnia, fosforu, miedzi i żelaza, witaminy: C, A, B oraz szeregu wyjątkowych protein i enzymów. Ma doskonałe właściwości odżywcze i pobudzające oraz pielęgnacyjne.

Macierz perłowa – obecna w perłach lub wnętrzu muszli jest przede wszystkim bogata w aminokwasy, odpowiadające za proces gojenia i prawidłowy metabolizm komórek skóry. Jednym ze składników masy perłowej jest conchiolin, czyli proteina odpowiadająca ludzkiej keratynie, która wpływa na wygładzenie i nawilżenie skóry.
Zapraszamy Cię do ucieczki od pośpiechu, stresu, abyś mógł na nowo odkryć swoje wnętrze.

Bionantech Cosmetics Group
www.thalisens.pl