Pielęgnacja doczepianych włosów
pexels

Doczepiane włosy dodają urody, ale przy słabych i rzadkich pasmach, rozwiązują problem wszelkich niedoskonałości. Trzeba pamiętać, że wymagają pielęgnacji, co pozwala zachować ich estetyczny wygląd i przedłużyć żywotność produktu. Warto w tym celu stosować specjalne szampony, balsamy, odżywki.

Kiedy doczepiać włosy?

Piękna fryzura dodaje uroku. Warto więc zapuszczać włosy, by móc tworzyć loki, kucyki, warkocze czy modnie je upinać. Zanim urosną, trzeba poczekać nawet kilka lat, ponieważ w ciągu miesiąca wydłużają się od 1 do 1,5 cm. Proces przyspieszą odpowiednie kosmetyki, dieta i przycinanie podczas zabiegów fryzjerskich. Często problemem są rozdwajające, kruche i łamliwe końcówki. Włosy zaczynają się puszyć. Trzeba zadbać o odpowiedni szampon, odżywkę, żeby wzmacniać cebulki. Pomocne są masaże skóry, pobudzające krążenie w skórze.

Bujna fryzura jest atutem, ale często się zdarza, że pomimo starań, nie ma możliwości utrzymać pięknych włosów, bo przerzedzają się z powodu choroby. Wiele kobiet ma problemy z mieszkami, więc podejmują leczenie, ale kuracja jest bardzo uciążliwa i długotrwała. Trudno sobie poradzić z tego rodzaju kłopotami, szczególnie gdy szykuje się ważna impreza, typu wesele, jubileusz firmowy. Nawet najpiękniejsza kreacja nie zastąpi pięknej fryzury. Na szczęście są sposoby, by prezentować się rewelacyjnie na ważnej uroczystości, czyli wydłużenie i zagęszczenie pasm.

Pielęgnacja doczepianych włosów: Jak utrzymać je w najlepszej kondycji?

Przed umyciem doczepianych włosów trzeba je rozczesać, by zapobiec plątaniu. Pielęgnację najlepiej wykonywać prysznicem, w letniej wodzie. Na stronie online cameron-hair.pl są dostępne balsamy i odżywki, które nawilżają i regenerują łuski włosów. Kosmetyki aplikuje się na końce pasm. Po nałożeniu utrzymuje się środek od 3 do 5 minut, a następnie delikatnie spłukuje.

Podczas pielęgnacji doczepianych włosów należy pamiętać o ochronie przed czynnikami mechanicznymi. Dlatego, po umyciu owija się głowę ręcznikiem i czeka, by tkanina wchłonęła wodę, pozostawiając wilgotne pasma. Nie wolno trzeć kosmyków, bo można doprowadzić do zniszczenia struktury, niezależnie od tego, czy są naturalne lub syntetyczne. Po odsączeniu przeczesuje się palcami i odkłada do wyschnięcia. Nie wolno używać suszarki oraz innych przyrządów. Odpowiednia pielęgnacja pozwala zachować nienaganny wygląd fryzurze i wydłużyć czas użytkowania do 6 miesięcy.

Dlaczego przedłużanie włosów jest popularne?

Przedłużanie włosów jest popularne, bo dodaje urody. Panie zmieniają krótkie i rzadkie pasma, w długi i gęste fryzury. Oczywiście krążą różne mity, które zniechęcają niektóre kobiety do stosowania naturalnych czy syntetycznych pasm, ale prawda jest taka, że w ciągu paru chwil, można odmienić swój wygląd. Doczepianie włosów jest przyjemnym zabiegiem, a dodatkowo pozwala eksperymentować, poprzez zmianę fryzury, w celu poprawienia samopoczucia. Wystarczy dobrać włosy do indywidualnych potrzeb, uzyskując doskonały efekt. Istnieje wiele kolorów, więc nie ma problemu, by dopasować do naturalnej barwy.

Co istotne, fryzjer ufarbuje włosy, jeśli jest taka potrzeba. Uzyskanie naturalnego i estetycznego wyglądu, to główny atut zabiegu. Tak naprawdę, nikt nie zorientuje się, że nowa fryzura została stworzona przy pomocy sztucznych włosów. Doczepiane włosy nie mogą zniszczyć naturalne i sprawić, że kobieta podczas noszenia będzie odczuwać dyskomfort. Aby zapewnić sobie najlepszy rezultat, trzeba wybrać odpowiedni produkt i właściwie je założyć.