Peeling chemiczny kwasem migdałowym 40% połączony z zabiegiem mikrodermabrazji jest szczególnie polecany dla osób, które pragną spłycić drobne zmarszczki oraz rozjaśnić przebarwienia i drobne blizny.
Przebieg zabiegu
Kosmetyczka rozpoczyna procedurę od demakijażu twarzy i tonizowania skóry. Peeling migdałowy jest zabiegiem coraz częściej wykonywanym zarówno w salonach chirurgii estetycznej oraz salonach kosmetycznych. Peeling kosmetyczny od medycznego różni się stężeniem, kosmetyczne – wykonywane w salonach urody i spa – występują w stężeniach do 40% kwasu migdałowego, natomiast peelingi medyczne charakteryzują się stężeniem 50-60 %.
Kwas migdałowy
Kolejnym etapem zabiegu jest prepeel, czyli odtłuszczenie skóry a także delikatną zmianę jej pH na niższe. Następnie cienką warstwą nakłada się kwas. Czas ekspozycji na działanie substancji wynosi od 5-20 minut w zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć. Występujący rumień jest naturalnym objawem, który znika po kilku godzinach. Peeling kwasem migdałowym jest zabiegiem powierzchniowym tzn. sięga wyłącznie do naskórka, ewentualnie do górnej warstwy brodawkowatej skóry właściwej.
Zalety zabiegu przy użyciu kwasu migdałowego
Jest to zabieg całoroczny, jednak należy po nim przestrzegać zasad fotoprotekcji czyli stopować kremy z filtrem SPF 50. Nie zaleca się również stosowania zabiegu przed wyjazdem na urlop w ciepłe kraje. Po zmyciu kwasu następuje mikrodermabrazja, tonizajca naskórka, nałożenia maski łagodzącej podrażnienia oraz zabezpieczenie skóry kremem o współczynniku fotoprotekcji SPF 50.
Zabieg polecany każdej grupie wiekowej w szczególności osobom borykającym się z łojotokiem, trądzikiem, w profilaktyce starzenia się skóry oraz w celach rewitalizujących cerę dojrzałą.