Czy zazdrość świadczy o uczuciu mężczyzny

Nie ma miłości bez zazdrości – tak śpiewano niegdyś w jednej ze znanych piosenek. Nic dziwnego, że w obiegowej opinii wciąż pokutuje przekonanie, że jeśli mężczyzna jest zazdrosny, to nas kocha. Nic bardziej mylnego. Czy zazdrość świadczy o uczuciu mężczyzny?

Zazdrość świadczy o niskiej samoocenie

Tak naprawdę zazdrość nie świadczy o miłości. Ona mówi więcej o osobie, która ją odczuwa, niż o jej stosunku do nas. Jeśli ktoś ma niską samoocenę, będzie zazdrosny o każdego znajomego swojej koleżanki, nawet jeśli nic do niej nie czuje. Po prostu boli go fakt, że ma też innych kolegów i musi się dzielić z nimi jej czasem wolnym. Osoby z niską samooceną nie tylko boją się utraty partnera, ale też przyjaciela. Nie lubią, gdy bliscy im ludzie poświęcają swoją uwagę także innym osobom ze swojego otoczenia. Zazdrośnik nie czuje się godny ani przyjaźni, ani miłości. Uważa, że inni są od niego lepsi i w rezultacie straci przez nich swoich przyjaciół, czy partnera.

Facet traktujący kobietę jak kochankę też będzie zazdrosny

Jeśli on ci jasno zakomunikował – chcę od ciebie tylko seksu, to znaczy, że tak jest. Nawet jeśli okazuje ci zazdrość, to o niczym to nie świadczy. Po prostu traktuje cię jak swoją zazdrość, być może nie chce sobie szukać kolejnej chętnej na seks. Być może nie zna zbyt wiele kobiet lub te, które zna, go nie pociągają fizycznie.

Zazdrość to jeden z przejawów problemów emocjonalnych

Niektórzy ludzie są po prostu o wszystko zazdrośni. O to, że ktoś zarabia więcej, o to, że ktoś odziedziczył mieszkanie po babci, o to, że ktoś pracuje zdalnie, o to, że ktoś ma lepiej wykształconych rodziców, lepszy samochód etc. Wynika to z wewnętrznego poczucia bycia gorszym. Ewentualnie ktoś nie jest zadowolony ze swojego życia, ale nie robi nic konstruktywnego, aby poprawić jego jakość.

Zazdrość może oznaczać, że jesteś mu do czegoś potrzebna

To, że facet jest o ciebie zazdrosny, wypytuje cię o plany na przyszłość, o to, z kim się spotykasz etc., nie świadczy o tym, że cię kocha. Może po prostu być maniakiem kontroli, cierpieć na jakieś zaburzenia psychiczne. Możliwe, że jest osobą toksyczną, a ty jesteś mu potrzebna do rozładowania nerwów, stresu etc. Ewentualnie masz pełnić rolę dekoracyjną, on chce mieć się z kim pokazać.