Zabiegi Medycyny Estetycznej

Najnowsze trendy w odmładzaniu

Nowością w kosmetologii odmładzającej jest zastosowanie nici liftingujących. Wykorzystanie tych preparatów zrewolucjonizowało techniki małoinwazyjne.

Ta innowacyjna metoda dała lekarzom nowe możliwości odmładzania, a dla pacjentów stała się gwarancją bezpieczeństwa. Nowe technologie różnią się zdecydowanie od dotychczas stosowanych technik.

Nowe metody działania

Zanim opracowano nowe techniki, używano trwałych implantów (tzw. złote nici). Obecnie stosuje się nici biodegradowalne, które po pewnym czasie ulegają samoistnemu rozpuszczeniu. Naukowcy oraz lekarze opracowali zabieg dający nadspodziewanie dobre efekty, przy ograniczeniu do minimum stopnia inwazyjności. Do takich zabiegów używa się różnych nici w zależności od wieku i stanu skóry pacjenta. Do zabiegu Hilo Lift stosujemy nici PDO, które są całkowicie syntetyczne, biowchłanialne i zawierają polidioksanon wykorzystywany w medycynie od dłuższego czasu. Nici kwasu polimlekowego używa się w zabiegu APTOS.

Zabieg Hilo Lift

Głównym zadaniem zabiegu Hilo Lift jest połączenie dwóch mechanizmów działania nici PDO. W pierwszej kolejności doprowadza się do mechanicznego napięcia skóry poprzez wprowadzenie w nią tych nici, które wygładzają tkanki wskutek ich napinania. Następnie wprowadza się nici PDO, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Efekt widoczny jest tuż po zabiegu. Skóra staje się gładka, zmarszczki zredukowane, a tkanki napięte.

Po upływie miesiąca widoczna jest dalsza poprawa. Wiąże się ona z produkcją naturalnego kolagenu. Z licznych obserwacji wynika, że nici całkowicie wchłaniają się w ciągu 6-9 miesięcy od przeprowadzenia zabiegu. Przez ten okres skóra ulega ciągłej regeneracji. Pożądany efekt utrzymuje się jeszcze przez dwa lata. Ten szybki i bezbolesny zabieg stosuje się głównie w celu zlikwidowania: zmarszczek na czole, fałd nosowo-wargowych, kurzych łapek, kącików ust, zmarszczek nad górna wargą, zmarszczek na szyi i dekolcie oraz skóry piersi, brzucha, kolan, grzbietów rąk i łokci.

Zabieg techniką APTOS

Ten zabieg charakteryzuje się wysoką skuteczności. Zapewnia on efekt liftingu bez konieczności przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego, który wiąże się z długą rekonwalescencją. Do wykonania tego zabiegu stosuje się nici wykorzystywane w chirurgii ( nici bioabsorbowalne oraz nici kwasu polimlekowego ), które tworzą szkielet podtrzymujący opadające tkanki. Kwas polimlekowy pobudza produkcję naturalnego kolagenu i spowalnia procesy starzenia się skóry.

Zabieg ten jest mało inwazyjny, albowiem nie wymaga żadnych nacięć ani szycia. Nitki kwasu wprowadza się do skóry poprzez pojedyncze nakłucia. Aby zapewnić całkowity komfort pacjentowi, stosuje się znieczulenie nasiękowe. Po zakończonym zabiegu mogą pojawić się zasinienia i obrzęk. Praktycznie zaraz po zabiegu można wrócić do swoich codziennych zajęć. Efekty utrzymują się do trzech lat. Zabieg poprawia wygląd kości policzkowych, unosi łuki brwiowe i niweluje zmarszczki w kącikach ust. Doświadczeni lekarze wykonują takie zabiegi rutynowo, a efekty są widoczne tuż po ich przeprowadzeniu.

Arek

Dodaj komentarz