Kiedy przeprowadza się operację plastyczną ramion?

W miarę upływu czasu skóra traci jędrność i elastyczność. Mezoterapia jest w stanie przywrócić jej młody wygląd. Od niedawna możemy przeprowadzić ten zabieg w domowym zaciszu.

Derma Roller jest niewielkim urządzeniem, które umożliwia samodzielne wykonanie masażu twarzy. Budową przypomina nieco większą maszynkę do golenia, ale nie posiada ostrzy. Na końcu Derma Rollera umieszczono rolkę wyposażoną w mnóstwo niewielkich igieł (0,5 mm). Działanie urządzenia polega na wykonaniu masażu przy jednoczesnym nakłuwaniu skóry. Taki masaż pobudza syntezę kolagenu. Jednocześnie pozwala wnikać substancjom aktywnym w głąb skóry.

Derma Roller –dostępność

Takie urządzenie można zakupić w prawie każdym sklepie internetowym. Jego cena waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Poszczególne urządzenia różnią się ilością igieł. Jedne zawierają ich sto, podczas gdy inne tysiąc.

Działanie

Podczas zabiegu powinno zastosować się preparat dostosowany do potrzeb skóry. W przypadku cery dojrzałej poleca się kwas hialuronowy. Derma Roller ma wiele zastosowań. Poprawia ukrwienie skóry, przyczynia się do wzmożonej produkcji kolagenu. Sprawdza się przy usuwaniu przebarwień i problemów skórnych tj. rozszerzone pory. Derma Roller przynosi świetne rezultaty w zwalczaniu cellulitu. Zabieg mezoterapii mikroigłowej przywraca skórze optymalny poziom nawilżenia.

Po zabiegu należy wykonać dokładny masaż skóry przy pomocy dłoni. W ten sposób równomiernie rozprowadzamy preparat. Warto jednak pamiętać, iż osoby wrażliwe podczas zabiegu mogą odczuwać dyskomfort.

Masaż przy pomocy urządzenia Derma Roller powinien być wykonywany co kilka dni, a następnie 2-3 razy w miesiącu. Po zabiegu nie należy wystawiać skóry na słońce. Mezoterapia wiąże się zaczerwienieniem, które ustępuje po kilkunastu godzinach.

Aleksandra Wiktor