Lifestyle

Mozaika antypoślizgowa może być stylowa – poznaj modele Raw Decor

Mozaika antypoślizgowa

Zdjęcie autorstwa eric montanah z Pexels

Płytki ceramiczne są funkcjonalne, trwałe i estetyczne. Ułożona na ścianie bądź podłodze mozaika jest prawdziwą dekoracją wnętrza. Jednak nie bez powodu idąc do sklepu, spotkamy się z rozróżnieniem płytek na mozaikę ścienną i podłogową. Chociaż pod względem wizualnym wyglądają podobnie, mają inne właściwości.

Mozaika ceramiczna może wyglądać imponująco w każdym wnętrzu. Jednak nie zawsze sięgniemy po ten sam wzór. Z jednej strony wynika to z różnorodności wystrojów. Z drugiej natomiast inaczej będziemy podchodzić do materiałów wykończeniowych do łazienki, gdzie panuje duża wilgotność, a inaczej, kiedy urządzamy salon. Poza tym inne są płytki na podłogę, a inne na ścianę.

Kiedy zdecydować się na płytki antypoślizgowe?

W takich pomieszczeniach jak łazienka ewentualnie przedpokój i kuchnia, gdzie podłoga jest częściej mokra, wiele osób decyduje się na mozaikę antypoślizgową. Ma ona chropowatą powierzchnię, która pod wpływem wody nie robi się śliska, z czym możemy mieć do czynienia w przypadku płytek ściennych. Nie trzeba się więc obawiać o to, że któryś z domowników się poślizgnie i upadnie.

Z kolei w takich pomieszczeniach jak salon, jadalnia, czy sypialnia, podłoga nie ma dużego kontaktu z wilgocią i sprawdzi się zwykła mozaika podłogowa. Warto zaznaczyć, że chociaż część osób myśli o płytkach antypoślizgowych przede wszystkim przez wzgląd na większe bezpieczeństwo, to mogą być one równocześnie bardzo stylowe. Wystarczy spojrzeć na wzory płytek, jakie proponuje Raw Decor.

Mozaika antypoślizgowa ozdobą wnętrza

W ofercie producenta płytek ceramicznych Raw Decor znaleźć można mozaikę antypoślizgową. Tworzą ją niewielkie heksagony, a po ułożeniu płytek na podłodze powstaje wzór kojarzący się z plastrem miodu. Heksagony są w ostatnich latach jednym z najmodniejszych wzorów mozaiki. Wyglądają znacznie ciekawiej aniżeli zwykłe płytki ceramiczne. Jeśli fuga między poszczególnymi elementami będzie w kontrastującym kolorze, to wzór stanie się bardzo wyraźny. Wtedy też podłoga będzie przyciągała wszystkie spojrzenia. Ta dotychczas często pomijana w aranżacji wnętrz powierzchnia, staje się jedną z największych dekoracji w pomieszczeniu.

Mozaika antypoślizgowa jest dostępna w trzech kolorach: antracyt, grafit i kremowy. Kolory te są uniwersalne i będą dobrze komponować się w różnych stylach aranżacyjnych. Mogą uzupełniać wnętrze nowoczesne, industrialne, skandynawskie bądź glamour.

Stylowa mozaika podłogowa

Szukając oryginalnych i efektownych rozwiązań, w których wilgotno nie jest, także warto spojrzeć na to, co proponuje Raw Decor. Do wyboru mamy podobnie jak w przypadku mozaiki heksagony w wielu kolorach. Oprócz tego są płytki w kształcie arabesek, które idealne będą przy stylu marokańskim bądź śródziemnomorskim, rybie łuski i diamond fantastycznie uzupełniające na przykład wnętrze w stylu nowoczesnym albo glamour. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala znaleźć płytki, które będą pięknie prezentować się w każdym domu.

Dodaj komentarz