Często bierze nas chęć, by zmienić coś w swoim wyglądzie, jednak wydaje się nam to niemożliwe lub też niezwykle bolesne i kosztowne. Nic bardziej mylnego! Dzięki nieustannemu rozwojowi medycyny estetycznej dzisiaj modelowanie twarzy  jest nie tylko możliwe, ale i bardzo szybkie – zajmuje często tylko 15 czy 20 minut. Tak błyskawiczny, a przy tym małoinwazyjny  zabieg jest możliwy do przeprowadzenia dzięki specjalnemu wypełniaczowi, mowa tutaj o kwasie hialuronowym.

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszej skórze właściwej. Na początku naszego rozwoju stężenie kwasu hialuronowego utrzymuje się na wysokim poziomie, jednak z czasem zaczyna stopniowo maleć. Taki stan rzeczy spowodowany jest wieloma czynnikami, zarówno wewnętrznymi, jaki zewnętrznymi. Ubytek tego niezwykle ważnego kwasu objawia się jej wiotczeniem, wysuszeniem i ostatecznie zmarszczeniem. Na szczęście, dzięki odpowiedniemu zastosowaniu kwasu hialuronowego możliwe jest odwrócenie tego procesu – odpowiednia aplikacja tej substancji ta pozwoli nam na wygładzenie naszej skóry, usunięcie zmarszczek, zwiększenie objętości ust czy też policzków.

Podstawowym zadaniem kwasu hialuronowego jest wzmacnianie i odnawianie połączeń między włóknami kolagenowymi, a elastylowymi w skórze właściwej. Efektem takiego działania jest wygładzenie i napięcie skóry. Ponadto substancja ta zwalcza wolne rodniki, dzięki czemu usuwa stany zapalne i chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Aby dowiedzieć się więcej na temat działania kwasu hialuronowego zapraszamy do zapoznania się z poniższym wideo lub tym artykułem.

Źródło: http://www.youtube.com/user/SztukaMedialna