sandra.scherer / Foter.com / CC BY-NC-SA

Tatuaż towarzyszy ludziom od bardzo dawna, jego historia sięga nawet starożytnego Egiptu. Przez cały ten czas tatuaże były czymś, co jest trwałe i niezmienne, czymś co niemalże łączyło się z duszą danego człowieka. W wielu kulturach na tatuaż trzeba było sobie zasłużyć, tylko np. odpowiednio zasłużeni wojownicy dostępowali zaszczytu otrzymania konkretnego wzoru. Właściwie jeszcze do niedawna tatuaże były oznaką przynależności do jakiejś grupy społecznej lub światopoglądowej. Dzisiaj wygląda to nieco inaczej.

Obecnie tatuaże traktowane są jako najzwyklejsza ozdoba ciała, pozwolić sobie na nie może niemal każdy. Ze względu na ogromną ilość wzorów, barwników i studiów tatuażu stały się one wszechobecne i nie dziwią już nikogo. Zdarza się jednak tak, że spośród tego ogromu dostępnych nam opcji wybierzemy nie te które powinniśmy. Możliwe, że trafimy na mało profesjonalny salon tatuażu lub po prostu tatuaż na naszym ciele nie będzie wyglądał tak jak sobie to wyobrażaliśmy, albo też z czasem przestanie nam się on podobać lub straci na swoim znaczeniu. Właśnie dlatego powstały profesjonalne metody usuwania tatuażu.

Zapotrzebowaniu na sposoby usuwania niechcianych tatuaży próbują sprostać zarówno gabinety tatuażu jak i medycyny estetycznej. Niestety nie da się usunąć tatuażu bez pozostawienia trwałego śladu na skórze, oczywiście możliwe jest zminimalizowanie śladów pozostałych po nim. Aby mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony poprawnie, tak że pozwoli nam to cieszyć się jego efektami, należy skorzystać z profesjonalnego gabinetu, który posiada najnowocześniejszy sprzęt i wykwalifikowanych pracowników.

Najbardziej popularną i obecnie najlepszą metoda usuwania tatuażu jest usuwanie przy pomocy lasera. Możliwe jest też skorzystanie z metody koagulacji, peelingu lub operacji. Dokładny przegląd metod usuwania tatuażu znajdziecie Państwo w naszym innym artykule. Ponadto zapraszamy do obejrzenia poniższego wideo, które nieco przybliży Państwu tematykę usuwania tatuaży.


Źródło: www.youtube.com/user/SztukaMedialna