W pogoni za pięknem i młodością jesteśmy skłonni do bardzo wielu wyrzeczeń. Niektórzy decydują się na wycieńczające ćwiczenia fizyczne, inni poddają się operacjom plastycznym. Vaser Lipo to opcja, z której mogą skorzystać i panie i panowie, żeby natychmiast mieć piękne ciało.

Inny rodzaj liposukcji

Vaser Lipo to jeden z rodzajów liposukcji. Jak każda liposukcja charakteryzuje się tym, że raz odessany tłuszcz nie wraca z efektem jojo. Vaser Lipo to liposukcja ultradźwiękowa, precyzyjnie separująca tkankę tłuszczową od pozostałych tkanek okalających, dzięki czemu tłuszcz jest skuteczniej usuwany z organizmu. Za jej pomocą można wymodelować wybrany fragment ciała lub nawet całą sylwetkę. Pomoże szczególnie osobom, które pomimo wykonywania ćwiczeń fizycznych nie są w stanie zrzucić nadmiaru kilogramów.

Liposukcja na ogół kojarzy się z krwawym, brutalnym zabiegiem, po którym ciało jest znacznie chudsze, ale nie rekompensuje to najczęściej bólu po zabiegu. Liposukcja ultradźwiękowa to nowa metoda. Jest wykonywana w krótszym czasie, niż tradycyjna liposukcja, wymaga znacznie krótszego czasu rekonwalescencji i można ją wykonywać nawet bez znieczulenia ogólnego.

Jak to działa?

Ultradźwięki służą do rozbicia wyłącznie tkanki tłuszczowej. W przeciwieństwie do innych rodzajów liposukcji, nie narusza okolicznych tkanek – ryzyko zabiegu i możliwe powikłania stają się znacznie mniejsze. Nie uszkadza tkanki łącznej, nerwów ani naczyń krwionośnych. Dzięki temu pacjent dochodzi do siebie bardzo szybko – niektórzy już dzień po zabiegu wracają do pracy. Zabieg ten jest uważany za mało inwazyjny. W zależności od tego, skąd i ile tłuszczu chcielibyśmy się pozbyć ze swojego ciała, zabieg można przeprowadzić jeden lub kilka – podczas jednego można usunąć nawet do 3, 4 litrów tkanki tłuszczowej.

Vaser Lipo to nie tylko odsysanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Za pomocą tej metody można wymodelować właściwie większość części ciała, co do których mamy jakieś wątpliwości. Zabiegi modelują u Pań linię talii, pośladki, płaski brzuch – ale również plecy, ramiona, szyję, łydki czy uda. Panowie również mogą skorzystać z tego rodzaju liposukcji do pozbycia się tkanki tłuszczowej z ukrytego pod nią „sześciopaka” jak i wszelkich innych miejsc.

Efekty widoczne od razu

Zabieg Vaser Lipo daje efekt właściwie od razu. Wysoka precyzja zabiegu pozwala na wykorzystanie go również w delikatnych rejonach ciała (np. na twarzy). Również częstość występowania skutków ubocznych jest mniejsza a odczucia bólowe podczas rekonwalescencji zredukowane do minimum. Pacjent bardzo szybko wraca do pełnej sprawności, co jest niemożliwe przy tradycyjnych metodach. Miejsca poddane zabiegowi powinny być przez określony czas opatulane specjalnym ubraniem uciskowym, co ma miejsce również w przypadku innych rodzajów liposukcji.