Nowoczesne technologie pozwalają dzisiaj na bezoperacyjne modelowanie niemalże każdej części ciała. Nie inaczej jest z łydkami, które często nawet w wyniku intensywnych ćwiczeń kształtują się nie do końca tak, jak byśmy chcieli.

Kwas hialuronowy i żel Macrolane

Zgrabne ale umięśnione łydki to marzenie niemal każdego. Kiedy jednak lata ćwiczeń nie dają pożądanego efektu, warto zastanowić się nad innymi metodami modelowania ciała. Żel Macrolane jest dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na natychmiastowym i długotrwałym efekcie. Nie wymaga operacyjnego modelowania nóg ani długiego czasu powrotu do pełnej sprawności. Preparat Macrolane pozwala na modelowanie dowolnej części ciała. Efekt utrzymuje się przez około 2 lata, następnie żel ulega metabolizacji i zabieg należy powtórzyć – tym razem jednak potrzebna będzie znacznie mniejsza ilość żelu do osiągnięcia tego samego efektu.

Macrolane to preparat na bazie kwasu hialuronowego. Stosuje się go do powiększania piersi, wygładzania blizn, modelowania nóg czy brzucha. Uzyskał lekarskie rekomendacje jako środek bezpieczny dla zdrowia. Oparty jest na bezpiecznej, opatentowanej technologii NASHA – Stabilized Non-Animal Hyaluronic Acid – stabilizowanym kwasie hialuronowym pochodzenia niezwierzęcego. Zwykły kwas hialuronowy ulega metabolizacji w ciągu kilku dni. Stabilizowany kwas hialuronowy, czyli żel Macrolane, daje możliwość uzyskania długotrwałych efektów i jednoczeni śnie umożliwia zachowanie właściwości minimalizujących ryzyko reakcji nadwrażliwości. Żel występuje w dwóch gęstościach (VRF20 i VRF30) i to lekarz podejmuje decyzję, którego rodzaju użyje podczas zabiegu.

Łydki – obszar do zadań specjalnych

Zabieg modelowania łydek żelem Macrolane trwa do godziny przy znieczuleniu miejscowym z dodatkiem środka uspokajającego w warunkach ambulatoryjnych. Jeśli potrzebna będzie niewielka ilość preparatu, żel wstrzykuje się strzykawkami. W przypadku wykorzystania większej ilości żelu potrzebne będzie wykonanie niewielkich nacięć (2-3 milimetrowych), przez które kaniulą zostanie podany preparat. Obszar zostaje dokładnie rozmasowany przez lekarza, dzięki czemu żel nie stworzy grudek a łydki są modelowane.

Żel nie wywołuje reakcji alergicznych, o ile pacjent nie ma nadwrażliwości na kwas hialuronowy. Przez kilka dni po zabiegu może utrzymywać się opuchlizna. Bardzo rzadko występuje stan zapalny – powinien jednak minąć w ciągu kilku dni. Żel rzadko ma tendencje do tworzenia grudek lub zgrubień pod skórą. W takiej sytuacji należy łydkę dokładnie rozmasować, dzięki czemu żel rozłoży się równomiernie. Po zabiegu nie pozostają blizny – nawet miejsca nacięć, jeśli te były konieczne, zostają ukryte w naturalnych zagłębieniach skóry i są właściwie niewidoczne. Pacjent od razu może wrócić do normalnego funkcjonowania, niepotrzebna jest żadna rekonwalescencja czy hospitalizacja.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu z użyciem żelu Macrolane są wszelkie choroby autoimmunologiczne, zaburzenia krzepliwości krwi, przewlekłe infekcje, problemy z wątrobą i nerkami a także nadwrażliwość na kwas hialuronowy.