Jak każdy medyczny czy kosmetyczny zabieg, tak i mezoterapia bezigłowa wzbudza w pacjentach pewne obawy i wątpliwości. Warto jednak przyjrzeć się temu zabiegowi, ponieważ jeśli szukasz czegoś co poprawi kondycję Twojej skóry i pozwoli pozbyć się cellulitu, bez kładzenia się na stole operacyjnym, to mezoterapia bezigłowa może okazać się strzałem w dziesiątkę.
Czym jest mezoterapia bezigłowa?
Mezoterapia bezigłowa, to prawdopodobnie najnowocześniejsza, nieinwazyjna i zupełnie bezpieczna terapia odmładzająca, redukująca cellulit i tkankę tłuszczową. Stanowi świetną alternatywę dla mezoterapii igłowej. Cały zabieg oparty jest o zjawisko elektroporacji, to właśnie dzięki niej możliwe okazało się zamienienie igły na falę elektryczną. Ów fala występująca w postaci impulsów dociera do samego wnętrza komórki i powoduje, że tworzą się w niej mikrokanały za pomocą których dostarczane są do niej niezwykle odmładzające produkty odżywcze. Wszystko to, czyni mezoterapię bezigłową bardzo skuteczną. Warto dodać, że impulsy elektryczne są regulowane, a ich częstotliwość i rodzaj zmieniane, tak aby dostosować je do indywidualnych potrzeb pacjenta przez co cały zabieg staje się w pełni komfortowy. Ten rodzaj mezoterapii jest wolny od ryzyka infekcji czy krwawienia, ponadto nie wymaga od pacjenta żadnych wcześniejszych przygotowań, a okres rekonwalescencji po prostu nie występuje.
Dlaczego warto skorzystać z mezoterapii bezigłowej?
Główną zaletą mezoterapii bezigłowej jest jej nieinwazyjność i możliwość pełnego dostosowania do potrzeb klienta. Dodatkowo jest ona niezwykle szybka, a jej skuteczność została potwierdzona klinicznie. Ponadto jest bezbolesna, nie pozostawia siniaków, zaczerwień ani obrzęków. Mezoterapia bezigłowa zalecana jest głównie wszystkim tym, którzy pragną odmłodzić, znormalizować, nawilżyć czy też zrewitalizować swoją skórę. Zabieg ten jest też niezwykle skuteczny w walce z cellulitem i zmarszczkami.
Mezoterapia bezigłowa a walka z cellulitem
Mezoterapia bezigłowa doskonale sprawdza się w zwalczaniu cellulitu. Ze względu na działanie na różnych poziomach może ona wpływać korzystnie zarówno na powierzchnię skóry, jak i jej głębokie warstwy. Dobierając odpowiedni zestaw substancji odżywczych, w tym wypadku najczęściej jest to kofeina, wyciąg z nostrzyka i karczochów, można skutecznie zredukować cellulit. Wszystko zależy od stanu skóry, jednak najczęściej do uzyskania zadowalających efektów wystarczy seria około 10 zabiegów po 2 lub 3 razy w tygodniu. Taka częstotliwość nie tylko usunie zbędną tkankę tłuszczową i cellulit, ale także poprawi metabolizm skóry, dzięki czemu efekty będą utrzymywać się jeszcze przez długi czas.
Przeciwwskazania mezoterapii bezigłowej
Przed przystąpieniem do zabiegu należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że mezoterapia bezigłowa, to coś dla nas. Do głównych przeciwwskazań tej terapii należy, np.:
- ciąża,
- epilepsja,
- nadwrażliwość skóry, stany zapalne,
- posiadanie rozrusznika serca, bądź metalowych elementów w ciele,
- gorączka,
- dermatozy,
- rany,
- świeża opalenizna,
- trądzik.