Lifestyle

Luksusowe łóżka kontynentalne zapewnią ci wysoki komfort snu

Luksusowe łóżka kontynentalne

Model Imperia, Comfort4u.eu

Sen odgrywa niezwykle istotną rolę, choć często bagatelizujemy jego znaczenie, zakładając, że jeszcze zdążymy nadrobić „zaległości” w tym względzie. Okazuje się jednak, że każda zarwana noc wpływa negatywnie na funkcjonowanie organizmu. Przyczynia się do ogólnego rozdrażnienia, spadku koncentracji i obniżenia zdolności poznawczych. Ponadto długofalowo niedobór snu może przyspieszać procesy starzenia się i osłabiać odporność. Podczas nocnego wypoczynku zachodzą bowiem procesy regeneracyjne, w tym zwalczane są m.in. wolne rodniki. Gdy te nie zostaną zneutralizowane, mogą wywoływać stany zapalne w organizmie. Niestety, nawet osoby, które zdają sobie sprawę ze znaczenia snu, czasem cierpią z powodu jego zaburzeń. Przyczyna czasem okazuje się prozaiczna, źle dobrany materac rzutuje negatywnie na jakość wypoczynku. Przedstawiamy nowoczesne łóżka kontynentalne, które zapewnią ci wysoki komfort snu.

Spis treści:

 1. Łóżko i materac – poznaj rzeczy, na których nie warto oszczędzać!
 2. Łóżka kontynentalne, czyli powiew luksusu w naszej sypialni
 3. Pierwsza warstwa łóżek kontynentalnych – boksy wypełnione sprężynami bonellowymi
 4. Druga warstwa – materac właściwy ze sprężynami kieszeniowymi
 5. Trzecia warstwa – nakładka na łóżko zbudowana z pianki
 6. Wysoki komfort snu zapewni ci nowoczesne łóżko kontynentalne
 7. Królewskie łoże, które sprawdzi się w trudno ustawnych sypialniach
 8. Wysoka powierzchnia spania, czyli odciążenie dla kręgosłupa
 9. Luksusowe łóżko kontynentalne w sypialni
 10. Łóżko kontynentalne jako rozwiązanie kompletne
 11. Porównywalna cena łóżek kontynentalnych i tradycyjnych
 12. Łóżko kontynentalne Arizona z pięknie zdobionym wezgłowiem
 13. Luksusowe łóżko kontynentalne Astoria dla miłośników wygody
 14. Łóżko kontynentalne Alexander zapewniające zdrowy kręgosłup
 15. Gdzie zamówisz łóżka wysokiej jakości?

Łóżko i materac – poznaj rzeczy, na których nie warto oszczędzać!

Niewątpliwie sen, który przekłada się na zdrowie, to jeden z tych aspektów, na którym nie warto oszczędzać. Czasem lepiej postawić na droższy materac czy łóżko, aby cieszyć się wysokiej jakości wypoczynkiem oraz dobrym funkcjonowaniem w ciągu dnia. Ponadto stawiając na produkty, które zostały starannie zaprojektowane i wyprodukowane, w dłuższej perspektywie czasu możemy sporo zaoszczędzić. Te rzeczy służą nam bowiem przez wiele lat, przez co poniesiona inwestycja zwraca się z nawiązką.

Łóżka kontynentalne, czyli powiew luksusu w naszej sypialni

Łóżka kontynentalne kojarzą się z sypialnią w iście królewskim stylu. Niewątpliwie wprowadzają powiew bogactwa do naszych wnętrz. Warto jednak podkreślić, że dziś każdy z nas może sobie zapewnić odrobinę luksusu w swoim domu. Łóżka kontynentalne zaprojektowano z myślą o świadomych klientach, którzy pragną zyskać nie tylko wspaniałą wizytówkę sypialni, ale przede wszystkim wysoki komfort snu. Wybierając model dla siebie, warto uwzględnić nie tylko aspekt estetyczny, ale też użytkowy. W naszym artykule podpowiemy, jakie zalety mają łóżka kontynentalne i na co należy zwrócić uwagę przy ich zakupie. Zaprezentujemy również kilka godnych uwagi modeli, które przykuły nasz wzrok.

Łóżko kontynentalne AugustynŁóżko kontynentalne Arizona oferowane przez Comfort4u.eu

Pierwsza warstwa łóżek kontynentalnych – boksy wypełnione sprężynami bonellowymi

Czy wiesz, że łóżka kontynentalne znacznie różnią się konstrukcją od tradycyjnych? Składają się z trzech warstw. Podstawę tworzą tzw. boksy wypełnione sprężynami bonellowymi. Te charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Wybierając łóżko kontynentalne, należy zwrócić uwagę na to, czy boks rzeczywiście zawiera sprężyny bonellowe. W sytuacji, gdy ten okaże się pozbawiony wypełnienia, musimy liczyć się z mniejszą amortyzacją i spadkiem sprężystości progresywnej, co z kolei odbija się negatywnie na komforcie snu.

Druga warstwa – materac właściwy ze sprężynami kieszeniowymi

Na boksach, które można uznać za bazę łóżka kontynentalnego, znajduje się materac właściwy ze sprężynami kieszeniowymi. Każda z nich działa niezależnie, co ma praktyczne znaczenie i skutkuje tym, iż materac dostosowuje się do naturalnych krzywizn ludzkiego ciała.  W związku z tym, iż sprężyny kieszeniowe zostały podzielone na strefy twardości, efekt plastyczności i dopasowywania się do naszej anatomii uległ wzmocnieniu.

Trzecia warstwa – nakładka na łóżko zbudowana z pianki

Na materacu właściwym znajduje się nakładka, określana też mianem toppera. Produkuje się ją z pianki, która ma zapewnić nam wysoki komfort wypoczynku poprzez dostosowywanie się do budowy ciała. Topper stanowi kropkę nad „i” w budowie łóżka kontynentalnego. Warto jednak zadbać, aby był on wykonany z pianki wysokiej jakości. Poszczególni producenci do tego celu wykorzystują różne materiały.

Wysoki komfort snu zapewni ci nowoczesne łóżko kontynentalne

Łóżka kontynentalne posiadają liczne zalety, dzięki którym stanowią świetną inwestycję. Osoby, które cenią sobie wysoki komfort snu i zdają sobie sprawę, że najlepiej funkcjonują wówczas, gdy nocny wypoczynek przebiega w sposób niezakłócony, z pewnością zwrócą uwagę na wygodę tego rozwiązania. Nowoczesne łóżka kontynentalne zostały wykonane z połączenia wysokiej jakości komponentów – niezależnie działających sprężyn czy pianek. Dla przykładu, stosowana pianka termoelastyczna została wynaleziona w NASA, natomiast Gelax, to innowacyjne rozwiązanie łączące w sobie chłodzące właściwości żelu, sprężystość pianki wysokoelastycznej oraz idealne dopasowanie charakterystyczne dla pianki termoelastycznej.

Luksusowe łóżka

Comfort4u.eu

Królewskie łoże, które sprawdzi się w trudno ustawnych sypialniach

Wiele z nas skarży się na niewielki metraż mieszkania lub takie ustawienie ścian, które utrudnia aranżację niektórych pomieszczeń, a czasem wręcz uniemożliwia zakup zwykłych mebli.  Jeśli zależy ci na tym, aby łóżko zajmowało jak najmniej miejsca, postaw na model kontynentalny. W jego przypadku tradycyjne płozy, czyli rama dookoła materaca, zostały zastąpione boksami.  Krawędź tych ostatnich pokrywa się z krawędzią materaca, w rezultacie łóżko kontynentalne pozwala nam zaoszczędzić nawet kilkanaście centymetrów na długości i szerokości. To rozwiązanie z pewnością docenią właściciele niewielkich sypialni oraz tych, w których trudno ustawić tradycyjne meble do spania.

Wysoka powierzchnia spania, czyli odciążenie dla kręgosłupa

Seniorzy oraz kobiety w ciąży często skarżą się na ból kręgosłupa. Ta część ciała jest u nich bowiem dość mocno obciążona. W związku z tym warto dołożyć wszelkich starań, aby przynieść jej ulgę. Gdy osoby starsze i kobiety w ciąży siadają na niskich łóżkach, dość mocno obciążają odcinek lędźwiowy. Model kontynentalny pozwala uniknąć tych niedogodności, ponieważ powierzchnia spania została w nim wysoko ustawiona.

 

Luksusowe łóżko kontynentalne w sypialni 

Cenisz sobie pięknie urządzone wnętrza? Odrobina luksusu wprawia cię w dobry nastrój i pozytywnie nastraja do życia? Z pewnością docenisz efekt, jaki zapewni wprowadzenie do twojej sypialni luksusowego łóżka kontynentalnego. To nada pomieszczeniu iście królewski wymiar. Łóżka kontynentalne prezentują się niezwykle dostojnie a zarazem nowocześnie.

Łóżko kontynentalne jako rozwiązanie kompletne

Żyjemy w nieustannym biegu, każdego dnia na swojej głowie mamy wiele spraw do załatwienia. Nic dziwnego, że cenimy sobie proste rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Decydując się na łóżko kontynentalne, otrzymujesz produkt kompletny, który nie wymaga dokupienia żadnych elementów. Tradycyjne modele często wymuszają na nas zestawianie różnych elementów w całość, co bywa męczące zwłaszcza dla osób zapracowanych.

Królewskie łoże

Comfort4u.eu

Porównywalna cena łóżek kontynentalnych i tradycyjnych

Zazwyczaj łóżko kontynentalne kojarzy nam się z dość kosztownym meblem do spania. Tymczasem to przekonanie nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości. W tym miejscu warto podkreślić, że jeśli kompletujemy tradycyjne łóżko i zależy nam na komforcie wypoczynku, to wydamy zbliżoną kwotę na stelaż/pojemnik na pościel oraz wysokiej klasy materac wraz z nakładką na łóżko.

Łóżko kontynentalne Arizona z pięknie zdobionym wezgłowiem

Chcemy polecić wam kilka modeli łóżek kontynentalnych, które przykuły naszą uwagę. Arizona to nowoczesne łóżko kontynentalne, które zachwyca wezgłowiem posiadającym głębokie, symetryczne wciągi. Jest to jednocześnie model, który wyróżnia się uniwersalnym i ponadczasowym charakterem, przez co sprawdzi się praktycznie w każdej sypialni, niezależnie od stylu, w jakim została urządzona. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż można wybrać kolor tkaniny pokrywającej łóżko kontynentalne Arizona. To zapewnia nam lepsze dopasowanie mebla do pozostałych elementów wystroju sypialni.  Na wyjątkowość tego modelu składają się również nóżki wykonane z solidnego drewna, które zapewnią stabilność tej zjawiskowej bryle łóżka. Pierwsza warstwa łóżka kontynentalnego Arizona składa się z boksów wypełnionych pianką poliuretanową oraz sprężynami bonellowymi. Drugą tworzy materac kieszeniowy, który zapewnia solidne podparcie dla kręgosłupa, ponadto posiada warstwy pianki poliuretanowej. Nakładka na materac, czyli najbardziej zewnętrzna część łóżka, również została wykonana z pianki poliuretanowej.

Łóżko kontynentalne Arizona

Łóżko kontynentalne Arizona oferowane przez Comfort4u.eu

Luksusowe łóżko kontynentalne Astoria dla miłośników wygody

Cenisz sobie elegancję i wrażenie luksusu? Naprzeciw twoim oczekiwaniom wyszli twórcy łóżka kontynentalnego Astoria. To zachwyca bogatym designem.  Na pierwszy plan wychodzą ręcznie wykonane piki na wezgłowiu i powierzchni spania. Wprawne oko dostrzeże tutaj także starannie wykonane przeszycia. Złote nóżki stanowią nawiązanie do stylu glamour, który cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Łóżko kontynentalne Astoria ma iście królewski charakter i stanowi perłę w koronie sklepu internetowego Comfort4u.eu. Nazwa tego modelu została zaczerpnięta od prestiżowego hotelu założonego w XIX-wiecznej Anglii.  Czym jeszcze wyróżnia się łóżko kontynentalne Astoria? W jego przypadku nie mamy do czynienia ze sztywnym i mocno zarysowanym podziałem na trzy warstwy. Tutaj poszczególne elementy mają ze sobą bezpośredni kontakt, nie ograniczają go warstwy materiału i pianek. Usunięcie barier dla sprężystości progresywnej znacząco poprawia komfort wypoczynku. W Astorii mamy do czynienia z częścią bazową, która stanowi oparcie dla sprężyn bonellowych, a następnie przechodzi powyżej w warstwę sprężyn kieszeniowych o siedmiu polach twardości, na samej górze znajduje się topper wykonany z najwyższej jakości pianki Gelax. Ta ostatnia stanowi połączenie trzech najlepszych pianek na świecie, czyli termoelastycznej, wysokoelastycznej i żelowej.  Wspomniana konstrukcja zapewnia wysoką sprężystość progresywną, czyli górna warstwa idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, środkowa zapewnia mu prawidłowe ułożenie, a dolna resoruje naciski dwóch wcześniejszych warstw materaca. Dzięki temu przemyślanemu rozwiązaniu łóżko kontynentalne Astoria zyskuje na masywności i prestiżu.

Łóżko kontynentalne AstoriaŁóżko kontynentalne Astoria oferowane przez Comfort4u.eu

Łóżko kontynentalne Alexander zapewniające zdrowy kręgosłup

Na uwagę zasługuje także łóżko kontynentalne Alexander. To przykuwa wzrok stylowym wezgłowiem, które posiada regularne przeszycia. Także materac właściwy wyróżnia się wyrafinowanym zdobieniem. Wszystko to zapewnia nam namiastkę luksusu i sprawia, że łóżko pełni nie tylko rolę użytkową, ale też ozdobną. Jeśli zależy ci nie tylko na wysokim komforcie wypoczynku, ale też uwzględnieniu kwestii ortopedycznych, to model Alexander zaspokoi twoje potrzeby.  Przy jego produkcji wykorzystano innowacyjną technologię New Tech Bed, która korzystnie oddziałuje na zdrowie kręgosłupa. Za wyróżnik tego modelu łóżka kontynentalnego można też uznać charakterystyczne, ozdobne nóżki, które układają się w kształt trapezu.  Jednocześnie nadają omawianemu meblowi lekkości i finezji.  Model Alexander składa się z naprzemiennie ułożonych sprężyn kieszeniowych i multipocket. Jednocześnie odpowiednio ponacinano i wyprofilowano pianki tak, aby te jak najlepiej dopasowywały się do anatomii ludzkiego ciała. Wskutek przeprowadzonych modyfikacji uzyskano odmianę 7 stref komfortu, która doskonale spełnia swoją funkcję. W wierzchniej warstwie zastosowano innowacyjną piankę Gelax, która łączy w sobie zalety żelu, pianki wysokoelastycznej oraz termoelastycznej.  Dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości uzyskano łóżko kontynentalne Alexander, które spełnia najwyższe europejskie standardy.

Łóżko kontynentalne AlexanderŁóżko kontynentalne Alexander oferowane przez Comfort4u.eu

Gdzie zamówisz łóżka wysokiej jakości?

Wszystkie zaprezentowane łóżka kontynentalne zamówisz u producenta w sklepie internetowym Comfort4u.eu. Specjalizuje się on w wysokiej jakości elementach wyposażenia sypialni, które docenią świadomi klienci przykładający dużą wagę do komfortu wypoczynku.  Jeśli poszukujesz wygodnych mebli do spania, które stanowią oparcie dla kręgosłupa, koniecznie odwiedź stronę Comfort4u.eu. Oprócz omówionych modeli łóżek kontynentalnych, zamówisz tam m.in. materace do spania piankowe i sprężynowe, eleganckie narożniki do salonu czy kanapy dwuosobowe lub trzyosobowe.

Dodaj komentarz