Liposukcja ultradźwiękowa to kolejny sposób na skuteczne modelowanie ciała i pozbycie się zbędnych fałdek tłuszczu tu i ówdzie. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. Liposukcja ultradźwiękowa to rewolucja w dziedzinie wyszczuplania. Zabieg można przeprowadzić na praktycznie każdej części ciała.

Liposukcję ultradźwiękową można wykorzystać do korekcji:

  • pośladków,
  • ud wewnętrznych i zewnętrznych,
  • brzucha
  • popularnych „boczków” w okolicy brzucha,
  • ramion

Efekty osiągnięte po serii zabiegów porównywalne są do efektów uzyskanych drogą tradycyjnej liposukcji, jednak bez niedogodności z nią związanych, jak krwiaki, nierówności, ryzyko powikłań, czy długi okres rekonwalescencji.

Na czym polega fenomem liposukcji ultradźwiękowej?

Mówiąc krótko i konkretnie osiągamy spektakularne efekty bez bólu. Fale ultradźwiękowe różnej częstotliwości niszczą błony komórek tłuszczowych, uwalniając tłuszcz i usuwając w ten sposób lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową bez naruszania otaczających narządów.

Przebieg zabiegu

Zabieg składa się z trzech części i trwa od 1 do 2 godzin. Pierwsza część to przygotowanie, rozluźnienie i rozgrzanie tkanki tłuszczowej za pomocą głowicy na podczerwień IR (ogrzanie partii przed jej nadźwiękowieniem, sprzyja „upłynnieniu tkanki tłuszczowej” i głębszemu wnikaniu fali ultradźwiękowej.) .
Druga część to rozbijanie tłuszczu za pomocą głowic ultradźwiękowych. Poprzez działanie ultradźwiękami o określonej, niskiej częstotliwości wpływamy na powstanie zjawiska kawitacji. Wytworzona energia powoduje rozbicie komórki tłuszczowej, a uwolnione w ten sposób tłuszcze (wolne kwasy tłuszczowe i glicerol) są głównie transportowane przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii i stają się źródłem energii. W ten sposób można przyśpieszyć efekt redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej z „trudnych” obszarów, np. ud, pośladków, talii, bioder czy ramion.
Trzecią częścią zabiegu jest dermomasaż – przy pomocy urządzenia do wykonywania masażu podciśnieniowego, którego głównym działaniem jest rozpad „zrazików’ tłuszczowych i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania naczyń włosowatych i limfatycznych w skórze.

Efekty po serii zabiegów:

  • Zabieg prowadzi do zmniejszenia obwodów wybranych partii ciała – brzucha, pośladków, ud, bioder oraz redukcji cellulitu.
  • Zmniejsza tkankę tłuszczową w miejscach, w których najtrudniej się jej pozbyć.
  • Oczekiwane efekty wyszczuplenia sylwetki są widoczne około miesiąc od zakończenia serii zabiegów.

Drogie Panie, co myślicie zabiegu liposukcji?