Zdrowie

Leczenie ortodontyczne – poznaj dostępne możliwości!

Leczenie ortodontyczne

Allef Vinicius z Unsplash

Wady zgryzu stanowią znacznie częściej spotykany problem, niż można by przypuszczać. Według szacunków boryka się z nim nawet 60% społeczeństwa. Choć leczenie ortodontyczne zazwyczaj przeprowadza się u dzieci, w przypadku tych do 12. roku życia aparaty ruchome są nawet refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, to coraz częściej decydują się na nie również dorośli. Do niedawna osoby pełnoletnie czuły się zniechęcone częstymi wizytami u specjalisty. Ortodonta musiał bowiem co miesiąc regulować ustawienia aparatu. Na szczęście dziś mamy do dyspozycji innowacyjne rozwiązania, dzięki którym leczenie wad zgryzu przebiega znacznie sprawniej.

 

Spis treści:

  1. Jakie problemy wywołują wady zgryzu?
  2. Długotrwałe leczenie ortodontyczne uciążliwe dla osób dorosłych
  3. Nakładki ortodontyczne Clear Aligner, czyli dyskretna korekta wad zgryzu
  4. Bezbolesne leczenie nakładkowe, które przynosi szybkie rezultaty
  5. Jak rozpoczyna się leczenie nakładkami Clear Aligner?
  6. Przeźroczyste nakładki ortodontyczne skrojone na miarę potrzeb pacjenta
  7. Gwarancja satysfakcji z leczenia nakładkowego w DR SMILE
  8. Jak aplikacja mobilna DR SMILE pozwala zaoszczędzić czas?
  9. Ile kosztuje leczenie nakładkami Clear Aligner?

Jakie problemy wywołują wady zgryzu?

Wady zgryzu to złożony problem, który można rozpatrywać z różnych perspektyw. Z jednej strony często stanowią źródło kompleksów. W niektórych zawodach walory estetyczne odgrywają kluczową rolę, vide bezpośredni kontakt z klientem, praca w mediach etc. Zły rozkład zębów nie tylko sprawia, że te prezentują się mało estetycznie, ale też na siebie nachodzą. Może to powodować ucisk nerwów i towarzyszące mu dolegliwości bólowe. Ponadto wolne szczeliny, które powstają w niektórych miejscach, często stanowią przestrzeń, w której gromadzą się resztki jedzenia i namnażają bakterie wywołujące próchnicę.  Leczenie ortodontyczne pozwala skorygować wady zgryzu i odzyskać pewność siebie.

Długotrwałe leczenie ortodontyczne uciążliwe dla osób dorosłych

Tradycyjne leczenie wad zgryzu o ile sprawdza się u dzieci, w przypadku osób dorosłych okazuje się zupełnie niepraktyczne. Pracując, zajmując się rodziną i sprawami życia codziennego, często nie mamy czasu na relaks czy odpowiednią ilość snu, a co dopiero na comiesięczne wizyty u ortodonty.  Na dodatek te kosztują i to niemało. Na skorygowanie wad zgryzu w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych musimy poczekać 2 lata. To bardzo długo, biorąc pod uwagę liczne niedogodności i fakt, że gdy chcemy skorzystać z leczenia ortodontycznego w dorosłym życiu, to zazwyczaj przemawiają za tym względy zawodowe.

Nakładki ortodontyczne Clear Aligner

Zoran Borojevic z Unsplash

Nakładki ortodontyczne Clear Aligner, czyli dyskretna korekta wad zgryzu

Nakładki na zęby Clear Aligner stanowią alternatywę dla tradycyjnych metod leczenia. Posiadają wiele zalet, które wyróżniają je na rynku. Przede wszystkim nakładki ortodontyczne pozostają niewidoczne dla osób postronnych. Wykonane zostały bowiem z materiału, który doskonale stapia się z naszymi zębami i nie wysuwa się na pierwszy plan. Leczenie nakładkowe nie utrudnia również mówienia czy prezentowania raportu pozostałym członkom naszego zespołu.  Zapewnia ono wysoki komfort. Niewidoczne nakładki na zęby Clear Aligner należy zdejmować na czas posiłków i picia napojów innych niż woda.  W rezultacie może konsumować wszystko to, na co mamy ochotę. Także kolba kukurydzy czy orzechy nie stanowią żadnego problemu. Omawiane nakładki ortodontyczne ściągamy również przed myciem zębów i ich nitkowaniem, przez co możemy odpowiednio zadbać o higienę jamy ustnej, co w przyszłości pozwoli nam uniknąć kolejnych wydatków związanych z leczeniem próchnicy.

Bezbolesne leczenie nakładkowe, które przynosi szybkie rezultaty

Leczenie nakładkami Clear Aligner jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Te nie uciskają nerwów i nie uszkadzają dziąseł, doprowadzając do ich krwawienia. Ponadto te niewidoczne nakładki na zęby nie powodują odruchu wymiotnego i bardzo dobrze prezentują się na zdjęciach z ważnych uroczystości. Pozwalają one znacznie skrócić czas leczenia ortodontycznego do 4-9 miesięcy.  Influencerzy, osoby pracujące w mediach, nauczyciele, wykładowcy czy ludzie mający bezpośredni kontakt z klientem z pewnością docenią fakt, iż skorygowanie wad zgryzu następuje tak szybko, co korzystnie wpływa na ich karierę zawodową. Nakładki na zęby Clear Aligner to także świetne rozwiązanie dla przyszłych panien młodych, którym zależy na czasie i nienagannym wyglądzie na własnym ślubie.

leczenie nakładkowe

Allef Vinicius z Unsplash

Jak rozpoczyna się leczenie nakładkami Clear Aligner?

Skoro wiemy, już jakie zalety ma leczenie nakładkowe, przyjrzyjmy się temu, jak przebiega. Na samym początku należy wykonać skan 3D zębów, aby specjalista mógł szczegółowo określić wadę zgryzu i dobrać odpowiednią metodę korekty. Badanie to można przeprowadzić w 20 miastach w Polsce. Wystarczy, że wpisze się w wyszukiwarkę internetową odpowiednią frazę np. Clear Aligner Poznań. W oparciu o skan 3D zębów przeprowadza się symulację efektów leczenia i porównuje ją ze stanem bieżącym. Na podany przez klienta adres e-mail przychodzi plan leczenia nakładkami Clear Aligner. Na zakończenie konsultant DR SMILE kontaktuje się z pacjentem po to, aby przybliżyć mu kwestie związane z korektą wad zgryzu i rozwiać ewentualne wątpliwości klienta. Opisany etap jest całkowicie bezpłatny i nie zmusza nas do podjęcia leczenia.

Przeźroczyste nakładki ortodontyczne skrojone na miarę potrzeb pacjenta

W sytuacji, gdy pacjent postanowi rozpocząć leczenie nakładkowe, którego plan został nakreślony przez DR SMILE,  produkuje się indywidualne nakładki na zęby. Gdy te zostaną przygotowane, wysyła się je na adres wskazany przez pacjenta, co stanowi sporą oszczędność czasu. Przeźroczyste nakładki zostały dokładnie ponumerowane po to, aby ich założenie na odpowiednie zęby nie nastręczało żadnych trudności.  Pacjent powinien je zdejmować za każdym razem, gdy spożywa posiłek, pije napój inny niż woda czy przeprowadza zabiegi z zakresu higieny jamy ustnej (chociaż te zaleca się przeprowadzić przed rozpoczęciem leczenia nakładkami). Pomijając te wyjątkowe czynności, przeźroczyste nakładki ortodontyczne powinny cały czas znajdować się na zębach. Zaleca się ich noszenie przez co najmniej 22 godziny na dobę. Tylko przestrzegając tych wskazówek, można uzyskać pożądany efekt. Nakładki na zęby Clear Aligner należy  wymieniać co 14 dni na nowe, o nieco zmodyfikowanym kształcie.  Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu przesuwają one zęby do finalnej pozycji. W trakcie leczenia nakładkowego wizyty u ortodonty nie są konieczne. W celu kontrolowania postępów korekty wad zgryzu co tydzień wykonuje się zdjęcie uśmiechu, po czym wgrywa je do aplikacji mobilnej DR SMILE.

Przeźroczyste nakładki ortodontyczne

Allef Vinicius z Unsplash

Gwarancja satysfakcji z leczenia nakładkowego w DR SMILE

Nakładki ortodontyczne Clear Aligner stanowią rozwiązanie wolne od ukrytych kosztów leczenia.  Cała procedura składa się z wizyty połączonej ze skanem 3D zębów, zestawu nakładek i akcesoriów, stałego kontaktu ze specjalistami za pośrednictwem aplikacji mobilnej i dodatkowych zabiegów, które okażą się konieczne w trakcie leczenia. Warto podkreślić, iż DR SMILE zapewnia satysfakcję z leczenia nakładkowego. W sytuacji, gdy efekt końcowy odbiega od tego, który został przedstawiony klientowi na podstawie symulacji, dalsze korygowanie wad zgryzu odbywa się na koszt firmy. Niezbędne jest jednak przestrzeganie wszystkich zaleceń z planu leczenia.

Jak aplikacja mobilna DR SMILE pozwala zaoszczędzić czas?

Choć nakładki na zęby Clear Aligner nie wymuszają na nas comiesięcznych wizyt u ortodonty, zastępują je fotografie wgrywane do aplikacji mobilnej, to w przypadku wystąpienia niepożądanych dolegliwości, w tym bólowych, pacjent może skorzystać z bezpłatnej wizyty kontrolnej. Na uwagę zasługuje fakt, że leczenie nakładkowe posiada kilkudziesięcioletnią tradycję, choć w Polsce jego popularność stopniowo wzrasta od kilku lat.

 

Ile kosztuje leczenie nakładkami Clear Aligner?

Koszt leczenia nakładkowego wynosi od 6790 do 11390 zł. Jeśli nie dysponujesz taką kwotą wolnych środków na koncie, możesz rozłożyć ją na 24 raty o zerowym oprocentowaniu.  Istnieje także możliwość wzięcia do 72 oprocentowanych rat.

Dodaj komentarz