Lifting brwi za pomocą Endotine Transbleph

Często tatuaże robione są pod wpływem impulsu. Po latach przestaje nam odpowiadać wzór, miejsce wykonania, a nawet sam fakt posiadania malunku na ciele. W jaki sposób można się go pozbyć?

Moda no robienie tatuaży jest coraz bardziej powszechna. Tatuują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wzory są różne, czasami to po prostu ładne obrazki, często jednak znaczą coś dla właściciela. Nie wszystkie malunki na ciele są jednak udane – niektóre z nich po prostu się nudzą, inne robione są pod wpływem chwili. Zdarza się też, że tatuaż zostaje zrobiony źle, nieprofesjonalnie, a także zupełnie amatorsko, w domowych warunkach.

Pomijając fakt, że tatuaży w ogóle nie powinno robić się na własną rękę, ze względu na ogromne niebezpieczeństwo, taki nieudany malunek zaczyna po prostu szpecić. Jednak obecnie istnieje wiele metod, dzięki którym szybko można pozbyć się tatuaży. Jednym ze sposobów jest usunięcie malunku laserem.

Zalety

Metoda laserowa jest na pewno jedną z najbezpieczniejszych i komfortowych metod. Laser nie pozostawia blizn, a sprawia, że z każdą sesją tatuaż staje się bledszy. Można nim usunąć zarówno tatuaże czarne jak i te kolorowe. Zabieg przeprowadzany jest przez profesjonalistę dlatego nie ma możliwości, aby był przeprowadzony źle. Jest to zabieg całkowicie nieinwazyjny. Laserowo można usunąć zarówno tatuaże profesjonalne jak i te wykonane amatorsko.

Wady

Metoda laserowa, pomimo tego, że jest bezpieczna, może sprawiać ból, zwłaszcza osobom wrażliwym. Po zabiegu mogą pojawiać się na ciele strupki, których nie należy drapać. Dodatkowo, okazuje się, że niektóre barwniki są bardzo trudne do usunięcia w przypadku lasera. Poradzi on sobie z barwnikiem czarnym, jasnoniebieskim, czerwonym czy zielonym, jednak będzie miał trudności z tymi fioletowymi, żółtymi, pomarańczowymi. Należy też pamiętać, że jednym zabiegiem nie usunie się tatuażu całkowicie – zazwyczaj potrzeba około 3 zabiegów, by efekt był zadowalający. Ta ilość może ulegać zmianie, w zależności od wielkości tatuażu i nasycenia barwnika.

Aleksandra Wiktor