Uroda

Laser do depilacji – jakie spełnia zadania?

laser do depilacji

Zdjęcie autorstwa Dmitriy Ganin z Pexels

W XXI wieku rynek kosmetologii sprzętowej zajął znaczącą niszę w branży kosmetycznej, wypierając chirurgię plastyczną. Sprzyja temu postęp naukowy i technologiczny, regularne badania medyczne, a także spadek kosztów laserów do depilacji.

Przykładem są prezentowane na rynku urządzenia, ich jakość oraz różnorodność cen. Stan rynku pozytywnie wpływa na obniżenie kosztów urządzeń, ale stwarza trudności w wyborze przy zakupie laserów diodowych.

Depilacja laserem diodowym jako nowoczesny sposób depilacji

Depilacja laserowa to doskonała alternatywa dla tradycyjnej metody depilacji opartej na metodach mechanicznych. Zaletą jest bezbolesność, duża szybkość zabiegu, działanie w dowolnych obszarach, a także długotrwały efekt. Nowoczesne urządzenia diodowe dzielą się na kategorie w zależności od długości fali: 808 nm, 755 nm, 1064 nm.

Najpopularniejsze modele to lasery 808 nm. Są szeroko stosowane ze względu na ich wszechstronność w wyborze fototypu i wysoką wydajność. Polecany jest także laser do depilacji – trio Laser SLD 755nm + 808nm + 1064nm, czyli innowacyjne połączenie trzech długości fal.

Zasada działania diodowego lasera do depilacji

Zasada działania lasera diodowego oparta jest na metodzie selektywnej fototermolizy. Promieniowanie świetlne o długości fali 808 nm ma oddziaływać na aktywne mieszki włosowe. Celem jest melanina, która gromadzi się w mieszkach włosowych i decyduje o kolorze włosów.

Promieniowanie lasera diodowego jest pochłaniane przez melaninę skoncentrowaną u nasady mieszków włosowych, co prowadzi do zamiany energii lasera na energię cieplną. Temperatura mieszka włosowego osiąga wartość 70-75 stopni, co prowadzi do jego zniszczenia. Wzrost włosów z tego mieszka zatrzymuje się. Jest to bezpieczna metoda, ponieważ impuls trwający 10 ms – 500 ms zachowuje integralność skóry.

laser diodowy do depilacji
Zdjęcie autorstwa Dmitriy Ganin z Pexels

Laser diodowy 808 do depilacji

Udowodniono, że istnieje 6 fototypów skóry od białej do ciemnej. Powodem jest niejednorodne stężenie melaniny. W fototypie 6 jest tak dużo melaniny, że zabieg przeprowadza się z minimalnymi parametrami, aby uniknąć oparzeń. Włosy i skóra blond charakteryzują się niskim stężeniem melaniny.

Kolor biały pochłania mniej światła laserowego, pogarsza się efekt zabiegu depilacji. Dlatego nie każde urządzenie nadaje się do skutecznego zabiegu depilacji. Sprzęt laserowy o małej mocy nie będzie miał czasu na rozgrzanie mieszków włosowych.

Dla bezpieczeństwa i komfortu producent opracował system chłodzenia. Aplikator lasera diodowego 808 jest schładzany do ujemnych temperatur (0~4ºC), co zapobiega oparzeniom i odczuwaniu bólu i zapewnia komfort podczas zabiegu. Urządzenie posiada dużą głowicę 12×12 mm dzięki której można wykonywać depilację na dużej powierzchni ciała. Zastosowanie lasera diodowego 808 to: usuwanie niechcianego owłosienia i załamanie struktury mieszkają włosowego.

Kryteria wyboru lasera do depilacji

Początkującym biznesmenom i właścicielom salonów kosmetycznych często trudno jest zrozumieć różnorodność technik i dokonać świadomego wyboru. Przeszkodą są niejasne kryteria oceny urządzenia, brak reprezentatywnych recenzji. Często profesjonalne urządzenia laserowe kupowane są w oparciu o ich wyczucie urody, styl i wystrój wnętrza salonu, bez uwzględniania parametrów technicznych urządzeń.

Eksperci zalecają pionowe urządzenia. Zazwyczaj obudowy pionowe są chronione przed słabym chłodzeniem i problemami z cyrkulacją powietrza. Obudowy te mogą pomieścić potężne zasilacze i moduły chłodzące.

Oprogramowanie powinno być intuicyjne. Interfejs powinien wspomagać pracę w trybie estetycznym i profesjonalnym. W trybie estetycznym większość ustawień jest wybierana automatycznie na podstawie koloru włosów i fototypu skóry.

Wskazane jest stosowanie diodowego lasera 808 do depilacji, gdy:

 • Zbyt aktywny wzrost włosów.
 • Zwiększony porost włosów po zażyciu leków hormonalnych.
 • Obecność włosów w trudno dostępnych miejscach (w fałdach skóry).
 • Podrażnienia i wrastanie włosków po innych metodach usuwania.

Funkcjonalność lasera diodowego 808

Laser do depilacji diodowy można stosować na różne partie ciała:

 • Na twarzy (górna warga, policzki, podbródek)
 • Na klatce piersiowej i pod pachami.
 • Na rękach i nogach
 • W okolicy pachwiny.

Laser do depilacji Trio SLD i 3 długości fal

 • Fala 755 nm: reaguje przy małej ilości melaniny
 • Fala 808 nm: posiada doskonałą efektywność w przypadku ciemnych włosów
 • Fala 1064 nm: dostaje się do najdalszych mieszków włosowych, nie uszkadzając przy tym skóry i wywiera wpływ głównie na hemoglobinę. Fale ukierunkowane są nie na melaninę ale na mieszek włosowy. Laser dostaje się do brodawki i niszczy naczynia włosowate odpowiedzialne za odżywianie mieszka włosowego, wskutek czego mieszek umiera, a depilacja jest skuteczna. Laser do depilacji Trio SLD: 755nm + 808nm + 1064nm został wyposażony w automatyczny system chłodzący (0~4ºC) zapewniając komfortowy przebieg zabiegu usuwania owłosienia. Laser Trio posiada programy do depilacji takich obszarów ciała jak: twarz, ręce, pachy, nogi, bikini oraz całe ciało.

Po więcej zajrzyj na stronę producenta lasera do depilacji – https://medikapoland.pl

Dodaj komentarz