Każda kobieta z pewnością pragnie zatrzymać upływ czasu i jest w stanie zrobić wiele, aby jej skóra pozostała bez zmarszczek. Wraz z kolejnymi latami staje się coraz trudniejsze. Co można zrobić?
Jedną z przyczyn utraty młodzieńczego wigoru naszej skóry jest stopniowe zmniejszanie się poziomu kwasu hialuronowego w skórze właściwej. Na szczęście istnieje klika sposobów na spowolnienie i odwrócenie tego procesu.
Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest związkiem, który pozwala zatrzymywać wodę w skórze właściwej. Początkowo w naszym organizmie stężenie tego kwasu jest naprawdę na wysokim poziomie, dlatego nasza skóra wygląda tak zdrowo i sprężyście (kwas hialuronowy stanowi 50% skóry właściwej). Z czasem jednak traci ona zdolność do utrzymywania wody i zaczynają tworzyć się zmarszczki – ilość kwasu spada o połowę.
Zmarszczki poprzeczne i pionowe czoła
Jednymi z najbardziej widocznych zmarszczek są te, które tworzą się na czole. Zarówno zmarszczki poprzeczne jak i pionowe są zmorą niejednej kobiety i to bez względu na wiek. Jednak z pomocą kwasu hialuronowego, można ten problem zminimalizować. Kremy z jego zawartością już po pierwszym nałożeniu napinają i wygładzają skórę. W miarę upływu czasu i regularnego stosowania, kwas hialuronowy redukuje zmarszczki zarówno w górnych, jak i dolnych warstwach skóry, ponadto wypełnia głębokie zmarszczki w skórze właściwej.
Inne formy przyjmowania kwasu hialuronowego
Po kwas hialuronowy sięga coraz więcej kobiet, zarówno młodszych, jak i starszych. Można przyjmować go w postaci tabletek, jak i kremów. Istnieje też możliwość wstrzykiwania kwasu pod skórę, jednak jest to metoda kosztowna i nietrwała.
Czy kwas hialuronowy naprawdę działa?
Wiele użytkowniczek, ale także i użytkowników uważa, że efekty nie są natychmiastowe i aby przekonać się o skuteczności kwasu hialuronowego trzeba nieco cierpliwości. Są też jednak i tacy, którzy pozytywne skutki zauważają bardzo szybko. Podkreślają oni, że ich skóra wzmocniła się, stała się bardziej nawilżona i gładka. Opinii jest wiele, jednak w większości są bardzo pozytywne.