Prężny rozwój medycyny estetycznej tworzy zapotrzebowanie na coraz to nowe metody i urządzenia, które mają spełnić nawet te najbardziej wygórowane wymagania klientów. Wiele firm stara się by zabiegi u nich przeprowadzane były coraz mniej inwazyjne, coraz bardziej bezbolesne, a do tego skuteczne i tanie. Dzięki tej całej burzy mózgów i wysiłkowi wielu osób powstała właśni m.in. kriolipoliza.
Czym jest kriolipoliza?
Kriolipoliza to coraz popularniejsza metoda do trwałej redukcji tkanki tłuszczowej. Co zaskakujące według przeprowadzonych badań i obserwacji, sposób ten jest skuteczny w 100%. Cała metoda oparta jest o kontrolowane i wybiórcze chłodzenie komórek tłuszczowych. Zabieg ten doprowadza do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych (lipoliza – rozpad komórek) bez uszkadzania otaczającej je tkanki. Polega on na tym, że pod wpływem mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych krystalizują się, a następnie są uwalniane do układu limfatycznego z którego następnie są wydalane. Cały zabieg możliwy jest ze względu na jedną prostą właściwość – lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne tkanki, dlatego też reszta naszych mięśni, skóry i nerwów pozostaje nietknięta.
Zabieg wskazany jest dla wszystkich tych, którzy pragną wyeliminować zbędny tłuszcz z stosunkowo małych obszarów swojego ciała. Eksperci zalecają by kriolipolizę stosować głównie na brzuchu, plecach (słynne boczki), dolnej partii bioder oraz górnej partii ud. Z metody tej nie powinny korzystać osoby, które posiadają stany zapalne skóry, rany, miejscowe zaburzenia krążenia, są w ciąży, są chore na krioglobulinemię, hemoglobulinurię lub chorobę Raynauda.
Przebieg zabiegu
Przed przystąpieniem do zabiegu lub nawet podjęciu decyzji o skorzystaniu z niego, niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który przeprowadzi z nami wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań. Następnie lekarz opowiada o całej procedurze, rozwiewa wszelkie wątpliwości, a potem mierzy obszary ciała, które mają zostać poddane zabiegowi w celu późniejszej weryfikacji efektów.
Zabieg kriolipolizy polega na przyłożeniu do wybranej części ciała głowicy urządzenia, które zasysa tkankę tłuszczową i równocześnie ją schładza (nawet do -10 stopni Celsjusza). W czasie tejże procedury skrystalizowane lipidy z komórek tłuszczowych przenoszone są do układu limfatycznego. Rozpuszczanie komórek tłuszczowych, a więc i oczekiwanie na efekty trwa od 2 do 6 tygodni po zabiegu. Dodatkowo zabieg ten pobudza współczulny układ nerwowy, co powoduje stymulacje procesu lipolizy.
Rezultaty
Efekty są niezwykle interesujące. Według badań klinicznych i obserwacji zabieg kriolipolizy redukuje od 25% do 45% grubości tkanki tłuszczowej. Jeżeli efekty nas w pełni nie satysfakcjonują mamy możliwość poprawy zabiegu już po koło 40 dniach.