23 października 2013r. w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Podczas konferencji ogłoszono wyniki plebiscytu „Perły Dermatologii Estetycznej”. Organizatorem konkursu, w którym po raz dziewiąty wyłonione zostały najlepsze produkty stosowane w dermatologii estetycznej jest właśnie SLDE. Plebiscyt ten corocznie wyłania produkty, które zdobyły największe zaufanie lekarzy i sprawdzają się w codziennej praktyce lekarskie.

Poniżej prezentujemy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Najlepszy preparat do peelingu: Easy TCA

Easy TCA uważany jest za najbezpieczniejszy i najprostszy do wykonania peeling z użyciem kwasu trójchlorooctowego. Produkt ten, nakładany różnymi metodami, pozwala osiągnąć szerokie spektrum głębokości działania. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania i pozwala pacjentowi prowadzić normalne, aktywne życie.

Najlepszy preparat do mezoterapii: Dermaheal HL

Ten specjalnie opracowany koktajl do mezoterapii wzmacnia i odbudowuje cebulki włosowe, dzięki czemu zapobiega wypadaniu włosów. Unikalny skład, bogaty w odpowiednio dobrane peptydy, działa stymulująco i odżywczo na komórki skóry głowy, co w efekcie doprowadza do zatrzymania procesu wypadania włosów, odzyskania ich gęstości i zdrowego blasku.

Najlepszy preparat do modelowania twarzy: StylAge XXL

StylAge® XXL zawiera usieciowany kwas hialuronowy najwyższej jakości oraz silny przeciwutleniacz – mannitol. Preparat umożliwia wypełnienie dużych ubytków objętości i przywrócenie w znacznym stopniu harmonijnych proporcji twarzy.

Najlepszy produkt do niechirurgicznego liftingu: Excellence Visage

Ta technika liftingu wykorzystuje specjalnie opracowaną i opatentowaną nić z mikrowypustami, która poprzez punkty wkłucia, wprowadzana jest podskórnie za pomocą zintegrowanych wyspecjalizowanych igieł.

Zabieg roku 2013: Restylane® Skinboosters™

Seria preparatów głęboko nawilżających, poprawiających od wewnątrz ogólną jakość skóry i zapewniających jej naturalny blask.

Najlepszy dermokosmetyk przeciwsłoneczny: Anthelios XL żel-krem suchy w dotyku SPF 50+

Anthelios XL to gama produktów przeciwsłonecznych La Roche-Posay, która zabezpiecza skórę wrażliwą, zapewniając jej najwyższą ochronę przed promieniowaniem UVB oraz wzmocnioną ochronę przed promieniowaniem UVA.

Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji skóry wrażliwej: Cetaphil

Seria specjalistycznych dermokosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej powstała w oparciu o najnowszą wiedzę z dziedziny dermatologii, dzięki temu odpowiada na wszystkie potrzeby skóry wymagającej.

Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej: Sébium Global

Sébium Global to produkt nowej generacji, który działa całościowo na przyczyny i objawy trądziku. Dzięki wyjątkowej opatentowanej kombinacji bazującej na najnowszym odkryciu dermatologicznym Bakuchiol i Fluidactiv® eliminuje krosty i zaskórniki oraz reguluje ilość i jakość łoju (sebum) do poziomu takiego jak w zdrowej skórze.

Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji skóry naczynkowej: Sensibio AR BB cream

Dzięki opatentowanemu kompleksowi Rosactiv®, który bezpośrednio oddziałuje na główny czynnik odpowiedzialny za zaczerwienienie skóry, zapobiega pojawianiu się zaczerwienienia i zmniejsza jego intensywność

Najlepszy preparat wzmacniający włosy:

Dercos Neogenic – kuracja stymulująca wzrost nowych włosów

Roztwór 5% Stemoxydine (opatentowanej cząsteczki L’Oréal o działaniu biomimetycznym) zawartej w Dercos Neogenic sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu komórek macierzystych, które są źródłem nowych włosów.

Hair Advanced by RevitaLash®

Wyjątkowa odżywka do włosów, która wzmacnia i pogrubia, sprawiając, że włosy stają się pełniejsze i zdrowsze. Produkt poprawia wygląd rzadkich i kruchych włosów.