Jak wybrać odpowiednie implanty zębowe?

Niektórzy twierdzą, iż piękny uśmiech stanowi połowę sukcesu. Niestety, nie każdy może pochwalić się estetycznym uzębieniem. W jaki sposób można usunąć defekty stomatologiczne?

Kiedy się uśmiechamy, jako pierwsze rzucają się w oczy nasze zęby. Każdy marzy o ładnych, prostych i białych zębach, jednak nie każdego natura obdarowała pięknym uśmiechem. Wszystko da się jednak poprawić – tak jak nos, uszy czy biust, tak i zęby można poddać zabiegom kosmetycznym, dzięki którym uśmiechanie się do zdjęć nie będzie sprawiać problemu.

W tym celu wiele osób decyduje się na leczenie ortodontyczne. To oczywiste – krzywe zęby wymagają aparatu. Jednak niektórzy chcą natychmiastowego efektu bez ciągłych wizyt u ortodonty i noszenia drutów na zębach przez następne dwa lata. Dla tych osób idealnym rozwiązaniem są zabiegi stomatologii estetycznej.

Licówki porcelanowe

W celu poprawy kształtu zębów oraz ich koloru często stosuje się tzw. licówki skaleniowe. Są to cienkie płytki z porcelany skaleniowej, nakładane na zęby. Dzięki nim można zmienić ich kształt, pozbyć się niewielkich ukruszeń, a nawet diastemy. Dodatkowo, licówki skaleniowe mogą być stosowane w przypadku zmian w kolorze zębów.

Zalety

Zalet licówek porcelanowych jest wiele – przede wszystkim, zabieg jest bezbolesny, co będzie dobrą wiadomością dla tych, którzy unikali do tej pory fotela dentystycznego ze względu na niemiłe skojarzenia. Niektóre z nich nie wymagają szlifowania zębów, dzięki czemu oszczędza się całkowicie tkanki zęba swojego. Ponadto, licówki skaleniowe uważane są za trwałe. Mają dużą odporność na ścieranie, dzięki czemu nie trzeba ich regularnie zmieniać. Ich zaletą jest też to, że nie widać ich – granica przy dziąśle jest niezauważalna, ponieważ są tak cienkie.

Efekt końcowy jest bardzo naturalny. Materiał, jakim jest porcelana skaleniowa wygląda dokładnie jak szkliwo zębów, ładnie odbija światło i nie ciemnieje. Ich trwałość szacuje się na około 10 lat. Aby zachować ładny efekt na dłużej, należy odwiedzać swojego dentystę raz na pół roku, w celu ich sprawdzenia.

Aleksandra Wiktor