W wyniku znacznej utraty wagi lub upływającego czasu skóra ramion może stracić jędrność. Zwiotczałe ciało nie wygląda korzystnie. Z pomocą przychodzi nam lifting ramion.
Brachioplastyka, czyli operacja plastyczna ramion, przybliża tę część ciała do ideału. Obwisła skóra nierzadko stanowi źródło kompleksów. Osoby, dotknięte tym problem, unikają noszenia bluzek na ramiączkach. Niektórzy ograniczają podnoszenie ramion w górę, aby ukryć problem.
Dla kogo?
Lifting ramion zaleca się osobom, które skarżą się na spadek elastyczności skóry. Wykonuje się go u pacjentów, u których odnotowano gwałtowny spadek wagi. Z dobrodziejstw zabiegu korzystają osoby, które dostrzegły u siebie pierwsze oznaki starzenia. Zdarza się, iż obwisła skóra na ramionach ma podłoże genetyczne. Lifting można połączyć z zabiegiem odsysania tłuszczu. To rozwiązanie powinno przypaść do gustu osobom, które pragną wyszczuplić tę część ciała.
Przebieg zabiegu
Podczas operacji chirurg wykonuje trzy nacięcia. Jedno pod pachą, drugie i trzecie na odcinku pomiędzy pachą a łokciem. To rozwiązanie pozwala naciągać skórę i wyginać jej odpowiednie partie. Po operacji zakłada się szwy, który zdejmuje się po tygodniu.
Po operacji
W związku z tym, iż w przypadku brachioplastyki mamy do czynienia z operacją, zaleca się rekonwalescencję. Po zabiegu należy unikać forsujących ćwiczeń, które nadwerężają ramiona. Jednocześnie nie wolno podnosić ciężkich przedmiotów. Do uprawiania sportów można powrócić po 3 miesiącach. Po liftingu ramion pozostają blizny, które w miarę upływu czasu bledną. Po operacji należy unikać przebywania na słońcu, ponieważ promienie UV mogą przyczynić się do trwałej zmiany kolorytu gojącej się skóry. Niestety, blizny nie znikają na zawsze, na szczęście nie rzucają się w oczy.
Aleksandra Wiktor