Uroda

Jakie są przyczyny pojawiania się zmarszczek na czole i czy można im zapobiec?

przyczyny pojawiania się zmarszczek na czole

pixabay

Zmarszczki na czole są utrapieniem wielu osób. Mają je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Często wizualnie bardzo nas postarzają. Próbujemy dopasować fryzurę, która zamaskuje wciąż nowe bruzdy, które pojawiają się w tym miejscu. Czy jednak da się skutecznie pokonać ten problem? Czy stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych sprawi, że będą one mniej widoczne?

Czym są zmarszczki na czole?

Zmarszczki na czole to bruzdy, które pojawiają się w okolicach tej części ciała. Z czasem nasz organizm zaczyna się starzeć, a w związku z tym, w różnych okolicach naszej twarzy, szyi i dekoltu pojawia się coraz więcej zmarszczek. Jest to także przyczyną pojawiania się m.in. zmarszczek na czole. Oprócz tego istnieją także inne powody, że ludzie je mają. Mogą mieć na to wpływ na przykład:

  • Stosowanie złej diety;
  • Niewystarczająca ilość snu;
  • Długotrwały lub silny stres;
  • Częste eksponowanie ciała na oddziaływanie silnych promieni słonecznych;
  • Nałogi;
  • Brak ruchu;
  • Częsta praca przy komputerze.

Oczywiście, aby jak najdłużej cieszyć się gładką skórą w okolicach czoła, należy dbać o pielęgnację skóry w tym miejscu już od najmłodszych lat. Ważne jest stosowanie odpowiednich kremów, które są dopasowane do naszego rodzaju cery, dokładne jej oczyszczanie, a także dobieranie odpowiednich kosmetyków do makijażu, które pozwalają skórze oddychać. Jednak z czasem i te zabiegi nie zawsze okazują się wystarczające. Bruzdy na czole pojawiają się najczęściej u osób dojrzałych, które ukończyły co najmniej 30 rok życia. 

Jakie są rodzaje zmarszczek na czole?

Zmarszczki na czole możemy podzielić na poziome, pionowe oraz bruzdy skroniowe. Pionowe zmarszczki na czole są nazywane lwią zmarszczką. Jest to bruzda pomiędzy brwiami, która pogłębia się, kiedy marszczymy czoło lub mrużymy oczy. Poziome zmarszczki na czole tworzą się z wiekiem z uwagi na zmniejszoną ilością kolagenu i elastyny, jakie produkowane są w organizmie. Rama twarzy jest przez to bardziej osłabiona, a mięśnie wiotczeją. Skroniowe bruzdy pojawiają się w okolicach kącików oczu. 

Czy istnieją sprawdzone zabiegi na pozbycie się zmarszczek na czole?

Medycyna estetyczna cały czas się rozwija. Obecnie na rynku medycznym istnieje wiele zabiegów, które pomogą Ci zlikwidować zmarszczki z każdej części twarzy. Najpopularniejszym sposobem na pozbycie się niechcianych bruzd jest podanie kwasu hialuronowego. Jest to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie, dlatego też jest bardzo dobrze tolerowana. Dzięki niej skóra jest odżywiona, nawilżona i zyskuje dawną jędrność. Równie popularną metodą jest także podanie toksyny botulinowej, czyli wykonanie tzw. botoksu.  Taki zabieg ma na celu sparaliżowanie mięśni na określony okres czasu tak, aby momentalnie napiąć skórę. Usuwanie zmarszczek na czole, w okolicach ust czy korekta żuchwy to często wykonywane zabiegi. Jeżeli chcesz pozbyć się zmarszczek z całej twarzy oraz pragniesz poprawić jej kontur, wybierz modelowanie twarzy kwasem hialuronowym w klinice Fabskin. Jeżeli natomiast Twoim kompleksem jest czoło, sprawdź usuwanie zmarszczek na czole w klinice Fabskin.

Dodaj komentarz