Jaka frezarka i jakie frezy
Adobestock, sublicencja udzielona przez partnera

Do czego służy frezarka i czy ten sprzęt jest trudny w obsłudze? Na co zwrócić uwagę, kupując nowe frezy? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Frezarka – od czego zacząć?

Na początku trzeba oczywiście przedstawić, czym właściwie jest frezarka. Jeśli do tej pory nie korzystałaś z tego urządzenia, nie musisz wiedzieć, do czego ono służy. Frezarka to niewielki i bardzo poręczny sprzęt, dzięki któremu możesz przygotować paznokcie i skórki do profesjonalnego manicure’u w swoim domu. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście będziesz potrzebowała odrobiny wprawy, z pewnością jednak szybko ją zdobędziesz. Wystarczy ci jedynie odrobina samozaparcia i pozytywnej motywacji, w razie czego możesz również poradzić się bardziej doświadczonej koleżanki czy obejrzeć filmiki w sieci. Sama frezarka to jednak nie wszystko. Do jej prawidłowego działania potrzebujesz także frezów, czyli specjalnych końcówek.

Jakie są frezy i jak je dobrać?

Frezy do pewnego stopnia można porównać z pilnikami do paznokci, z których przecież korzystała każda kobieta. Działanie wielu z nich jest zresztą zbliżone, przy czym w przypadku frezarki wszystko odbywa się dokładniej oraz szybciej. Podobnie jak w przypadku pilników, tak i frezy opisane są za pomocą swojej gradacji. Aby łatwiej znaleźć frezy o określonej gradacji, często są one oznaczone kolorami – im jaśniejszy, tym gradacja będzie mniejsza. W przypadku oznaczeń dwukolorowych masz do czynienia z gradacją pośrednią. Kupując nowe frezy, koniecznie przyjrzyj się ziarnistości frezów.

Frezy dzieli się również zależnie od ich przeznaczenia. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz całą masę frezów do skórek, frezów do zrogowaceń, frezów do paznokci sztucznych, frezów do paznokci naturalnych, polerek czy wielu innych. Warto też dodać, że zastosowanie określonych frezów zależy również od twoich osobistych preferencji i upodobań. Duży wpływ na to, w jakim celu dane frezy będą wykorzystane, ma materiał, z jakiego zostały wykonane. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się np. frezy ceramiczne, kamienne, diamentowe oraz filcowe. Materiał wykonania frezów w ogromnej mierze decyduje o faktycznej trwałości produktu i jego walorach użytkowych. Koniecznie sprawdź też instrukcje dotyczące pielęgnacji frezów oraz sposobów ich czyszczenia.

Na koniec trzeba odpowiedzieć, czy praca z frezarką jest problematyczna. O ile na początku faktycznie mogą występować pewne trudności, to jednak wkrótce opanujesz podstawowe manewry. Wbrew pozorom nie jest to nadzwyczaj trudne. Sprawdź, w jaki sposób dobierać prędkość obrotów zależnie od tego, którą przestrzeń chcesz opracować i pilnuj, aby frezów nie dociskać za bardzo do powierzchni paznokci. W miarę możliwości wybieraj także frezy znanych i renomowanych producentów.