olejowanie włosów a porowatość

Wypadanie włosów jest fizjologiczną normą, o ile nie tracimy włosów w nadmiarze. Najczęściej jesienią wypada kilkukrotnie więcej włosów niż zwykle. Choć przyczyny łysienia mogą być też inne. Na szczęście sposoby na wzmocnienie włosów są te same.

 

Co powoduje nadmierne wypadanie włosów? Przyczyny łysienia są różne, dlatego nie można wrzucać każdego przypadku do tego samego worka. Włosy zaczynają wypadać w większej ilości, kiedy się bardzo stresujemy, jesteśmy chorzy, osłabieni lub w naszym organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Ten ostatni przypadek najczęściej dotyczy kobiet, które zachodzą w ciążę lub przechodzą menopauzę – wówczas nadmierne wypadanie włosów to norma. Jakie są jeszcze przyczyny wypadania włosów? Ciasne związywanie włosów, duże ilości kosmetyków do stylizacji, farbowanie, rozjaśnianie, stylizacja termiczna, kosmetyki z substancjami drażniącymi.

Najważniejsze: czas wyeliminować wszystkie przyczyny wypadania włosów. Trochę więcej delikatności i naturalności w pielęgnacji włosów powinno pomóc. Przede wszystkim:

• uzupełnij dietę o produkty bogate w kwasy omega i cynk,
• skróć włosy, aby pozbyć się rozdwojonych końcówek,
• ogranicz używanie suszarki, prostownicy i lokówki,
• regularnie nawilżaj włosy od zewnątrz,
• dbaj o skórę głowy, robiąc peelingi i myjąc ją delikatnie.

Oczywiście można do codziennej pielęgnacji włosów wprowadzić kosmetyki dedykowane włosom osłabionym i nadmierne wypadającym, ale nie dla każdego będzie to dobre rozwiązanie. Nie jesteśmy w stanie kontrolować tego, co znajduje się w składzie takich produktów. O wiele lepsze rozwiązanie to domowe sposoby na wypadanie włosów, które opierają się na właściwościach naturalnych składników odżywczych i regenerujących.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

 Olejowanie – zdecydowanie najlepsze rozwiązanie to olejki do włosów, które działają od środka i na powierzchni włosów. Wzmacniają cebulki, ograniczają utratę wilgoci i przyspieszają wzrost. Dobrze odżywione, zregenerowane i ochraniane włosy wypadają w zdecydowanie mniejszej ilości. Najlepsza metoda przy nadmiernej utracie włosów to zdecydowanie olejowanie na gorąco. Polecane olejki to: rycynowy, rozmarynowy, herbaciany lub sosnowy.

● Wcierki – łysienie można zatrzymać tylko, działając bezpośrednio na cebulki włosów. Ziołowe wcierki do włosów są skuteczne, ponieważ wzbogacają włosy o cenne składniki wzmacniające, a masaż głowy dodatkowo poprawia ukrwienie. Najlepsze wcierki na wypadanie włosów są z czarnuszki, siemienia lnianego, czarnej rzepy lub łopianu.

● Płukanki – podobne działanie mają domowe płukanki do włosów, ale trzeba pamiętać, że nie wnikają one tak dobrze w skórę głowy, więc mogą działać nieco słabiej. Domową płukankę do włosów możemy zrobić z pokrzywy lub skrzypu. Nada się także naturalna woda brzozowa.

Tekst sponsorowany