Jak uniknąć kupowania podróbek znanych marek

Każda z nas czasem pragnie sprawić sobie nieco droższą przyjemność. Mogą to być luksusowe perfumy, markowa torebka czy ekskluzywna bielizna. Niestety, wiele z nas finalnie rezygnuje z zakupu ze względu na zalew rynku podróbkami znanych marek.  Po co nam torebka,  która wzbudzi zainteresowanie innych osób pod kątem oryginalności? Jak uniknąć kupowania podróbek znanych marek?

Kupuj torebki w sklepach znanych marek

Jeśli masz ochotę na markową torebkę, zamów ją w sklepie firmowym albo w takim, który od lat działa na rynku, oferuje dobra luksusowe i może pochwalić się sporym gronem zadowolonych klientek. Duże sklepy online, które oferują luksusowe marki, mają zbyt wiele do stracenia, aby od czasu do czasu podesłać klientce podróbkę.

Perfumy zamawiaj ze sprawdzonych perfumerii

Jeśli masz ochotę na nowe, markowe perfumy, zamów je ze sprawdzonej perfumerii. Możesz też kupić je stacjonarnie w sklepie, do którego masz zaufanie. Pamiętaj, że dużym sieciom perfumerii, które od lat funkcjonują na rynku, nie opłaca sprzedawać się podrabianych perfum, ponieważ grozi to sprawą sądową i wypłatą gigantycznych odszkodowań. Poza tym nie da się, ot tak, odzyskać utraconego zaufania klientów.

Sprawdź opinie o danym sklepie oferującym ekskluzywne marki

Jeśli chcesz wiedzieć, czy w danym sklepie warto zrobić zakupy, porozmawiaj na jego temat ze znajomymi, zasięgnij opinii na forum internetowym. Z pewnością znajdziesz jakieś klientki, które zrobiły w nim zakupy i dowiesz się, jak oceniają towar oraz obsługę. Możesz też poszukać opinii o sklepie w internecie, zwróć jednak uwagę na to, czy wszystkie nie są pozytywne i nie jest ich podejrzanie mało.

Zwróć uwagę na detale

Gdy kupujesz torebkę stacjonarnie, zwróć uwagę na detale. Markowe dodatki są  bardzo starannie wykonane. Nic się nie odgina, nigdzie nie odstają nitki, zamek działa sprawnie, elementy dekoracyjne nie są zalane klejem. Torebka na ogół znajduje się w worku przeciwkurzowym z logo marki.  Sklepy oferujące podróbki zazwyczaj mają towar, który da się odróżnić od oryginalnego, patrząc na niuanse. Wszelkie niedoróbki mogą świadczyć o tym, że masz do czynienia z podrabianym towarem.

Zwróć uwagę na kod kreskowy i opakowanie zewnętrzne

Często takie detale jak kod kreskowy, miejsce rozlewu perfum, kraj pochodzenia towaru, staranność wykonania opakowania zewnętrznego, dużo nam mówią o tym, czy mamy do czynienia z oryginałem czy podróbką. Warto nauczyć się zwracać uwagę na detale, w tym jakość złoceń na tekturowym opakowaniu cieni do powiek.

Poczytaj o cechach charakterystycznych danego produktu w internecie

Często jest tak, że dany produkt posiada pewne cechy charakterystyczne. Np. ma dodatkowe metki wszyte po wewnętrznej stronie torebki. Materiał, na którym są podane wszystkie informacje jest wysokiej jakości. Niektóre buty np. charakteryzują się dość oryginalnym zapachem gumy balonowej. W przypadku podróbek nie znajdziemy starannie dopracowanych cech charakterystycznych. Nawet podróbkom wysokiej jakości trudno precyzyjnie oddać zapach gumy balonowej z butów.