Moda

Jak wybrać idealny odcień różu?

Jak wybrać idealny odcień różu

Pexels.com The Lazy Artist

Róż to bardzo twarzowy kolor pod warunkiem, że wybierzemy odcień pasujący do naszego typu urody. To zadanie nastręcza jednak sporo trudności. W naszym artykule podpowiadamy, jak wybrać idealny odcień różu.

Róż idealny dla blondynki

Blondynki często boją się sięgać po róż. Nie chcą bowiem wpisywać się w stereotyp, który funkcjonuje w dowcipach. Blondynka w różu często stanowi obiekt kpin i niewybrednych żartów. Tak, jakby wyznacznikiem inteligencji był kolor włosów i ubrania. Nawet jeśli jesteś odporna na tego typu zaczepki, to zapewne nie raz przejmowałaś się tym, aby w różu nie wyglądać kiczowato. W twoim przypadku świetnie sprawdzi się pudrowy róż, który stanowi kwintesencję dobrego stylu i elegancji. Można go nosić nawet do biura.  Dobrze sprawdzą się też jasne, lekko rozbielone, pastelowe odcienie różu. Blondynki powinny jednak unikać fuksji i cukierkowego odcienia różu.

Róż idealny dla blondynki
Pexels.com Karley Saagi

Róż idealny dla kobiet o typie urody zima

Kobiety o typie urody zima muszą uważać na to, aby nie wyglądać w różu zbyt mdło i powinny wystrzegać się jego ciepłych odcieni. Krótko mówiąc, brunetkom o jasnej karnacji nie pasuje łososiowy czy morelowy odcień różu, gdyż te kolory są zbyt ciepłe. Panie te powinny również unikać zanadto rozbielonych odcieni różu, gdyż te będą je wymywać. W przypadku brunetek o jasnej karnacji zaleca się noszenie fuksji, różu wpadającego we wrzos i pastelowego odcienia różu w intensywnym wydaniu.

Róż idealny dla rudowłosej

Rudowłose mają z reguły ciepły typ urody i to właśnie im pasuje łososiowy oraz morelowy róż. Te ciepłe odcienie dobrze się z nimi komponują. W związku z tym mogą je nosić w bliskim sąsiedztwie twarzy. Powinny natomiast unikać rozbielonych róży, fuksji, pastelowego różu i wrzosu. Te kolory nie są bowiem z nimi kompatybilne.

Róż idealny dla rudowłosej
Pexels.com Polina Tankilevitch

Jak wybrać idealny odcień różu, by współgrał z karnacją?

Kobiety, które mają różową karnację, często skarżą się na problem z doborem odcienia różu. Jeśli jesteś zimą o porcelanowej karnacji, świetnie będziesz wyglądała w fuksji i wrzosie. Co do pastelowych odcieni różu, to musisz uważać, aby cię nie wymywały i nie były zbyt ciepłe. Przy bardzo żółtej karnacji lepiej sprawdzi się morelowy i łososiowy róż aniżeli fuksja czy róż wpadający we wrzos. Te kolory będą kłóciły się z żółtym pigmentem i dość mocno go eksponowały poprzez kontrast. W rezultacie możemy w nich wyglądać niezdrowo i sprawiać wrażenie osób borykających się z problemami z wątrobą.

Dodaj komentarz