Psychologia

Jak mężczyzna może odciąć pępowinę od matki?

Jak mężczyzna może odciąć pępowinę od matki

Djim Loic z Unsplash

My, kobiety, często narzekamy na niedojrzałych emocjonalnie mężczyzn, którzy niby umawiają się z nami na randki, ale wciąż mieszkają z matkami, które piorą im i gotują. Stworzenie związku z takim facetem często jest z góry skazane na niepowodzenie. Jak mężczyzna może odciąć pępowinę od matki?

Spis treści:

  1. Kiedy kształtuje się dojrzałość emocjonalna mężczyzn?
  2. Niedojrzały emocjonalnie mężczyzna, czyli partner swojej matki
  3. Nadopiekuńcza matka – jak próbuje uwiązać do siebie syna?
  4. Dlaczego teściowa rywalizuje z synową?
  5. Jak mężczyzna może odciąć pępowinę od matki?
  6. Dojrzały emocjonalnie mężczyzna – po czym go rozpoznać?

Kiedy kształtuje się dojrzałość emocjonalna mężczyzn?

Szacuje się, że dojrzałość emocjonalna mężczyzn kształtuje się ok. 40. roku życia, kiedy facet staje się rzeczywiście niezależny od matki. Ta przestaje rządzić i kierować jego życiem. Nie ma czasu na sprawowanie nadzoru, ponieważ często cierpi na choroby przewlekłe.  Nic dziwnego, że niektóre młode kobiety wiążą się ze starszymi mężczyznami, ponieważ ich rówieśnicy znajdują się na innym etapie rozwoju. Stabilizację może zapewnić im starszy partner, który już odciął pępowinę od matki.

Niedojrzały emocjonalnie mężczyzna, czyli partner swojej matki

Niedojrzały emocjonalnie mężczyzna na ogół jest uwikłany w pewien konflikt, z którego nawet nie zdaje sobie sprawy. Wielu facetów wychowało się bez ojca. Ten odszedł do innej kobiety, porzucając ich i matkę. W rezultacie taki mały chłopiec przed laty wszedł w rolę partnera swojej matki. Obiecał sobie, że nigdy nie postąpi tak jak jego ojciec i nie odejdzie od swojej rodzicielki. Niestety, lata mijają, pojawiają się kolejne kobiety, jednak żadna nie jest w stanie wytrzymać rywalizacji z matką mężczyzny.

Nadopiekuńcza matka – jak próbuje uwiązać do siebie syna?

Nadopiekuńcza matka często nadskakuje synkowi. Chce mu przychylić nieba, aby go do siebie przywiązać. Skoro mama gotuje mu i pierze skarpetki, to dlaczego jego partnerka miałaby tego nie robić? Skoro ona nie chce mu usługiwać, on zaczyna się buntować i wraca do matki, bo tak jest mu wygodniej. W takiej sytuacji partnerka często stawia ultimatum: ja albo matka, jednak zazwyczaj je przegrywa. Mężczyzna jest mocniej związany z matką, zna ją dłużej, nie chce jej zawieść, poza tym ona spełnia każde jego życzenie. Dużo łatwiej mu odejść od kobiety, z którą się związał, bo tutaj więź wypada dużo słabiej.

Dlaczego teściowa rywalizuje z synową?

Dlaczego nadopiekuńcza matka chce mieć syna tylko dla siebie i rywalizuje z synową, nawet jeśli ją oficjalnie lubi, to stara się pokazać, że jest lepszą panią domu? Okazuje się, że wynika to z faktu, iż taka kobieta chce do siebie przywiązać dziecko, ponieważ nie ma własnego życia. Nie posiada partnera, hobby ani przyjaciół. Krótko mówiąc, jej całe życie koncentruje się wokół syna.

Jak mężczyzna może odciąć pępowinę od matki?

Jak mężczyzna może odciąć pępowinę od matki? Przede wszystkim musi sobie uświadomić, że choć życie na jej garnuszku może wydawać się wygodne i opłacalne, w gruncie rzeczy okazuje się nieopłacalne. Mężczyzna jest częściowo nieporadny, bo rodzicielka go we wszystkim wyręcza. Poza tym nie może znaleźć sobie partnerki, ponieważ wszystkie uciekają od maminsynka. Następnie należy uświadomić sobie, że prowadzenie własnego, niezależnego życia, nie stanowi ciosu dla matki. Nie krzywdzimy jej, gdy wyfruwamy z rodzinnego gniazda. Jeśli ona ma do nas pretensje, to próbuje nami manipulować.

Dojrzały emocjonalnie mężczyzna – po czym go rozpoznać?

Dojrzały emocjonalnie mężczyzna jest niepodatny na szantaż emocjonalny. Nie ulega ani partnerce, która nie chce, aby jechał do mamy, ani matce, która chce, aby spędził  u niej cały urlop. Potrafi wybrać to, co dla niego jest najlepsze. Jeśli ma ochotę, odwiedza matkę. Jeśli chce wyskoczyć z żoną na urlop za granicę, to po prostu to robi. Jeśli natomiast czuje potrzebę spotkania z kumplami, to umawia się z nimi na wspólne oglądanie meczu.

Dodaj komentarz