leczenie NTM

Nietrzymanie moczu jest chorobą społeczną, która nierzadko stanowi źródło kompleksów. Osoby, które borykają się z tą przypadłością, często rezygnują z życia towarzyskiego i seksualnego. W związku z tym, iż chory nie jest w stanie przewidzieć, kiedy dojdzie do mimowolnego wycieku moczu, pojawia się stres.

Wyróżniamy kilka rodzajów NTM. W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu  wyciek następuje podczas spacerów, tańca,  śmiechu czy kichnięcia. W związku z tym, iż w przypadku tego schorzenia mamy do czynienia z osłabieniem mięśni dna miednicy, świetne rezultaty przynoszą metody laserowe.

Osoby, które pragną pozbyć się uciążliwych dolegliwości, powinny przyjrzeć się bliżej metodzie Incontilase. Ten prosty zabieg  opiera się na zwiększeniu elastyczności i napięcia mięśni. Za jego sprawą pochwa ulega zwężeniu. Po przeprowadzeniu zabiegu wzrasta komfort życia. Nie musimy obawiać się, iż podczas spotkania ze znajomymi dojdzie do niekontrolowanego wycieku moczu.

W związku z tym, iż w metodzie Incontilase wykorzystuje się laser, zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji, a ryzyko powikłań jest ograniczone do minimum.