Umięśnione, kształtne ramiona są marzeniem wielu osób. Niestety, często niezależnie od wysiłku nie jesteśmy w stanie tak ukształtować naszego ciała ćwiczeniami, żeby wyglądało ono idealnie tak, jak sobie wymarzymy. Z pomocą przychodzą implanty mięśni.
Nie tylko dla panów
Nie da się ukryć, że z zabiegu najczęściej korzystają mężczyźni. To u nich umięśnione ramiona są elementem szczególnie pożądanym w wyglądzie. Nie każdy jest w stanie wyćwiczyć mięśnie idealne. Często też nie jest to możliwe ze względu na wady wrodzone lub obrażenia powypadkowe. W takiej sytuacji implanty mięśni ramion w wielu przypadkach mogą pomóc uwydatnić lub odtworzyć mięśnie. Niestety, zabiegi rekonstrukcyjne mięśni ramion są szczególnie trudne. Ze względu na konieczność odtworzenia całości lub części mięśnia, problemem staje się zachowanie symetrii i naturalny wygląd ramienia. Jeśli jednak implanty mają pomóc w uwydatnieniu mięśni lub drobnej korekcie wyglądu, wtedy jest to rozwiązanie, które cieszy się popularnością i zadowoleniem z efektów końcowych.
Zabiegowi wszczepienia implantów mogą poddać się osoby o dobrym ogólnym stanie zdrowia niezależnie od płci. Dla każdego pacjenta dobierany jest odpowiedni implant, który w oczekiwany sposób zmodyfikuje wielkość lub kształt ramion. Możliwe jest zmodyfikowanie wielkości mięśnia naramiennego jak i dwugłowego i trójgłowego.
Opis zabiegu
Operacja wszczepienia implantów nie jest operacją skomplikowaną i pozostawi jedynie niewielkie blizny pod pachą. Konieczne jest znieczulenie – najczęściej ogólne. Zabieg wszczepienia trwa do 2 godzin. Implanty wszczepia się w kieszonkę w mięśniu, dzięki czemu efekt zabiegu jest naturalny. Szwy najczęściej robione są specjalnymi rozpuszczalnymi nićmi. Pierwsze dwa dni po operacji muszą wiązać się z oszczędnym trybem życia. Zakazane jest unoszenie ramion i noszenie ciężkich przedmiotów. Dopiero potem możliwe są lekkie ćwiczenia, dzięki czemu odzyskanie sprawności ramion będzie kwestią około 2 tygodni. Po miesiącu nastąpi pełny powrót do normalnego funkcjonowania. W takcie jednego zabiegu można poddać się jednoczesnemu wszczepieniu implantów różnych mięśni, bez potrzeby wykonywania kolejnego zabiegu na inny mięsień.
Ze względu na to, że procedura wszczepiania implantów ramion (pomimo swojej stosunkowej prostoty) jest zabiegiem rzadko wykonywanym, niezbędne jest upewnienie się co do kwalifikacji lekarza przeprowadzającego zabieg. Dzięki temu unikniemy negatywnych konsekwencji zabiegu – powikłań, uszkodzenia mięśnia, niesymetrycznego wyglądu. Kluczowa w tym zabiegu jest symetria, którą może zachować tylko bardzo doświadczony chirurg. Lekarz w przypadku tego zabiegu musi być też po części artystą – każdy implant jest dostosowywany do konkretnego pacjenta w trakcie samej operacji.