blizny

Defekty naszego ciała mogą być krępujące i kłopotliwe. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i Harmony XL iPIXEL – zabieg usuwający blizny.

Harmony XL iPIXEL – laser frakcyjny

Medycyna estetyczna to bardzo rozwinięta dziedzina nauki, korzystając z nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest laser frakcyjny. Metoda Harmony XL iPIXEL została stworzona do likwidacji blizn, rozstępów, zmarszczek oraz ogólnego odmłodzenia skóry. Dwie wiązki frakcyjne lasera są emitowane ze specjalnego urządzenia, bezpośrednio na naszą skórę. Ta nowoczesna technologia pozwala na wykonanie zabiegów dermatologicznych i estetycznych. Niezwykła precyzja i łatwa aplikacja światła laserowego, pozwala zniwelować wszelkie problematyczne miejsca na naszej skórze.

Harmony XL iPIXEL na blizny

Blizny to trwałe ślady uszkodzeń skórnych. Naturalne gojenie się ran, niesie ryzyko pojawienia się nieatrakcyjnej blizny. Takie defekty są często trudne do całkowitego wyleczenia czy zatuszowania. Dzięki technologii laserowej, blizny można z łatwością usunąć, pozbywając się niechcianego problemu. Laser delikatnie uszkadza komórki, które są zastępowane nowymi. Dzięki temu odbudowuje się struktura skóry. Światło aktywuje procesy naprawcze, zapewniając lepszy i zdrowszy wygląd skóry. Efekt gładkiej i promiennej skóry mamy zapewniony.

Bezpieczny i efektowny zabieg

laser-zabieg

Zabieg z wykorzystaniem lasera Harmony XL iPIXEL jest w pełni bezpieczny. Podczas jego wykonywania, pacjenci mogą odczuwać lekkie pieczenie. Podczas zabiegu używany jest specjalny żel, który neutralizuje takie uczucie. Taka forma usuwania blizn nie wymaga żadnej rekonwalescencji, więc od razu można powrócić do codziennego życia. Dla uzyskania jak najlepszych efektów, zaleca się zastosowanie kilku zabiegów. Wszystko zależy jednak od wielkości i rodzaju zmian skórnych, co oceni lekarz. Wiele klinik oferuje tego typu zabieg na problem blizn oraz inne ubytki skórne.

Przeciwwskazania do zabiegu

Jest kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu metodą lasera Harmony XL iPIXEL. Wśród nich wyróżnia się takie choroby jak cukrzyca, niedokrwienie serca oraz choroby nowotworowe. Również osoby borykające się z infekcjami skórnymi czy aktywną opryszczką, powinny unikać tego zabiegu. Świeża opalenizna także nie jest wskazana, jeśli chcemy zdecydować się na taką ingerencję estetyczną naszej skóry.