Czy powiedzieć koleżance, że facet ją zdradza
Zdjęcie autorstwa RODNAE Productions z Pexels

Przed takim pytaniem staje wiele kobiet. Niestety, często najmniej o niewierności partnera wie sama zainteresowana. Jej przyjaciele i znajomi świetnie sobie z tego zdają sprawę, bo widują go w towarzystwie innej kobiety. Jednak ukrywają to przed koleżanką, która ma doprawiane rogi. Czy powiedzieć koleżance, że facet ją zdradza?

Spis treści:

  1. Czy koleżanka chce wiedzieć o zdradzie partnera?
  2. Kiedy powiedzieć koleżance, że facet ją zdradza?
  3. Jak powiedzieć koleżance, że facet ją zdradza?
  4. Koleżanka może ci nie uwierzyć
  5. Gdy emocje po rozmowie opadną
  6. Gdy wiedza o zdradzie powoduje poczucie winy

Czy koleżanka chce wiedzieć o zdradzie partnera?

Nie ma jednej słusznej opcji. Życie pokazuje bowiem, że nie każda kobieta chce znać prawdę. Często zabija się też posłańca przynoszącego złą nowinę. Jeśli twoja znajoma woli udawać, że nie widzi, iż w jej związku źle się dzieje, zazwyczaj nie chce, aby ktoś skonfrontował ją z rzeczywistością. Jeśli powiesz jej o zdradzie partnera, ona może wybuchnąć i skoncentrować swoją złość na sobie, nie na nim. To może być koniec waszej przyjaźni, dlatego warto mieć to na uwadze, zanim zrobisz o jeden krok za daleko.

Kiedy powiedzieć koleżance, że facet ją zdradza?

Z drugiej strony istnieją kobiety, które wolą wiedzieć, że ich partner je regularnie zdradza. Taka wiedza zostałaby przez nie dobrze wykorzystana. Mogłyby odejść od niewiernego partnera, uniknąć chorób wenerycznych, spotkać kogoś wartościowego. W takiej sytuacji odpowiedź na pytanie, czy powiedzieć koleżance, że facet ją zdradza, wydaje się jednoznaczna. Należy to zrobić, aby nie poczuła się zdradzona również przez ciebie, gdy dowie się, że dysponowałaś stosownymi informacjami i nic z nimi nie zrobiłaś.

Jak powiedzieć koleżance, że facet ją zdradza?

Na pewno warto zadbać o odpowiednie warunki. Takich wyznań nie czynimy, gdy ma ona przed sobą ważną prezentację w pracy czy spotkanie z kluczowym klientem. Takie wieści najlepiej przekazać, gdy jesteście tylko we dwie i nie znajdujecie się w miejscu publicznym. Wiadomość, że partner ją zdradza, dla nikogo nie jest przyjemna. Może prowadzić do wybuchu emocji. Koleżanka może się popłakać, zacząć krzyczeć etc. Dobrze, aby nikt nie musiał jej oglądać w takim stanie. Porozmawiajcie o sprawie w miejscu, w którym ona czuje się bezpiecznie. Zadbaj o to, aby skupić się na faktach, nie ocenianiu postawy faceta.

Koleżanka może ci nie uwierzyć

Niestety, niektórzy ludzie nie potrafią pogodzić się z niewygodnymi dla siebie faktami. Zamiast przyjąć je do wiadomości, próbują im zaprzeczyć. W ramach samoobrony wymyślają, że koleżanka ich okłamuje, bo leci na ich partnera, jest zazdrosna i zawistna. Nie wiesz, jak w konfrontacji z tak bolesną informacją poradzi sobie twoja znajoma. Niemniej przygotuj się na to, że nie będzie to miła rozmowa.

Gdy emocje po rozmowie opadną

Często jednak mądre kobiety, nawet gdy początkowo stosują zaprzeczenie, jednak postanawiają sprawdzić przedstawione im informacje. Jeśli te znajdują potwierdzenie, to żegnają się z niewiernym partnerem. Wówczas też pojawia się przestrzeń, aby przeprosić koleżankę za swoje niewłaściwe zachowanie i odnowić z nią kontakt.  Jednak to od ciebie zależy, czy zechcesz powrócić do dawnej relacji z koleżanką.

Gdy wiedza o zdradzie powoduje poczucie winy

Czasem ciąży nam ogromne poczucie winy. Choć same nie zrobiłyśmy nic złego, kiepsko czujemy się ze świadomością, że wiemy o zdradzie tego faceta. Chciałybyśmy ostrzec koleżankę. Musimy jednak zadać sobie pytanie, czy ona chce znać prawdę. Niektóre kobiety wolą udawać, że nic się nie dzieje, wypierają niewygodne fakty. Pamiętaj, że poczucie winy nie powinno cię dotyczyć, ponieważ to nie ty dopuściłaś się niewierności.